Verba Sacra w Obornikach.

verba

W poniedziałek 5 października 2015 roku o godzinie 19.00 w kościele p.w. N.M.P. Wniebowziętej w Obornikach odbyła się prezentacja Verba Sacra poświęcona św. Janowi Pawłowi II.

Licznie zebranych w kościele przywitał i wprowadził w klimat spotkania Ksiądz Proboszcz Józef Kamzol. Słowo wprowadzające wygłosił autor scenariusza oraz reżyser dzisiejszej prezentacji słowno-muzycznej Przemysław Basiński.

Fragmenty „Listu do Rodzin” św. Jana Pawła II odczytał znany aktor teatralny i filmowy Dariusz Kowalski. Nietuzinkowe wnętrza obornickiego kościoła farnego oraz mistrzowskie władanie słowem przez  zaproszonego gościa wytworzyły niepowtarzalny wysublimowany nastrój spotkania. Całości dopełniła część muzyczna w wykonaniu: saksofonisty Krzysztofa Warguły, organisty Antoniego Rydza oraz kwintetu wokalnego w składzie: Daniel Dobiegała, Maciej Jóźwiak, Hieronim Krasicki, Maciej Maćkowiak oraz Jarosław Piłat. Usłyszeliśmy utwory:

- „ Pieśń Najświętsza Rodzina” – zespół wokalny

- „ La Callifa „ /Enio Morricone/ - saksofon, organy

- „ Preludium F-dur „ /J.S.Bach/ - organy

- „ Akatyst  ku czci Świętego Józefa Oblubieńca”- zespół wokalny

- „ Ave Maria”/Giulio Caccini/ - saksofon, organy

Spotkanie to było inauguracją Kolejnych „Dni Kultury Chrześcijańskiej” w Obornikach

 

            

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież