fbpx

Pojechali Drezyniarzem do Czarnkowa (foto)

W sobotę Nadwarciańska Kolej Drezynowa zorganizowała przejazd pociągiem Drezyniarz z Poznania do Czarnkowa.

Podobnie jak w latach ubiegłych przez powiat obornicki przejechał Drezyniarz. W tym roku nie był to jednak stary "piętrus", ale nowoczesny szynobus.

To wygodny pojazd z klimatyzacją, ktora sie dzisiaj bardzo przydała - wyjaśniał nam prezes NKD, a zarazem pomysłodawca akcji Krzysztof Springer. W tym roku, jeśli koronawirus nie przeszkodzi, zorganizujemy jeszcze tradycyjne Katarzynki. W planach mamy także wydanie albumu poświęconemu linii kolejowej Oborniki - Wronki - dodał Springer.

Pasażerowie tradycyjnie mieli okazję zobaczyć piękno naszego regionu, a przy okazji też trafić na foodtruckowy zlot w Czarnkowie. Po drodze zatrzymali się m.in. w Ryczywole. Tam grupa wokalna "Na Cztery Głosy" uprzyjemniła.

Drezyniarz to coroczna bardzo udana atrakcja- bilety wyprzedane w ciągu trzech dni - mówi Anna Nowicka z Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole. Oprócz pasażerów stację odwiedzili mieszkańcy Ryczywołu. Chcieli zajrzeć na stację, którą wspominają z sentymentem. Ekipa GOK-u przygotowała niespodziankę w postaci poczęstunku regeneracyjnego, a grupa wokalna Na Cztery Głosy śpiewała optymistyczne melodie. Wydźwięk pozytywny, zadowolenie i dla podróżnych i dla organizatorów. Miły akcent wakacyjnego czasu - dodaje Dyrektor GOK. 

Zdjęcia dzięki uprzejmości GOK Ryczywół.