fbpx

Marek Niedźwiedzki odchodzi z Trójki

Legendarny prowadzący Listę Przebojów Programu Trzeciego Marek Niedźwiedzki odchodzi z Trójki.

W piątkowym (15.05.2020) wydaniu Listy Przebojów na szczycie pojawił się utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Niespełna kilka minut po zakończeniu programu z oficjalnej strony radia zniknęło całe notowanie. W tej sprawie oficjalne oświadczenie opublikował na stronie www.polskieradio.pl, dyrektor P3 PR Tomasz Kowalczewski:

"podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy.

W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze."

Po tych zdarzeniach legendarny prowadzący Listę Przebojów - Marek Niedźwiecki podjął decyzję o odejściu z radiowej Trójki. To już kolejna osoba, która podjęła w ostatnim czasie taką decyzję. Wśród dziennikarzy, którzy zakończyli współpracę z radiem, są m.in. Anna Gacek, Wojciech Mann, Jan Młynarski, Jan Chojnacki, Gaba Kulka, Paweł Drozd i Dariusz Bugalski.

Informację o odejściu dziennikarza podał na swoim profilu Zygmunt Preisner, jak podaje onet.pl Preisner oświadczył: "Rozmawiałem z Markiem Niedźwieckim, wiem to od niego. Napisałem to za jego zgodą".

Potwierdzenie informacji uzyskali również dziennikarze Polsat News. Telewizja podała do informacji, że Niedźwiecki złożył wypowiedzenie. Nie zostało ono jeszcze przyjęte przez władze Trójki.

Moi Drodzy, Wczoraj w Programie Trzecim Polskiego Radia wydarzyła się historia, która nawet w najgorszych czasach PRL...

Opublikowany przez Zbigniew Preisner Sobota, 16 maja 2020