Dziś dzień bibliotekarza

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Głównym celem święta obchodzonego już od 1985 roku jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Oborniczanom nie trzeba wyjaśniać, że biblioteka jest nam potrzebna! Trudny czas w jakim się znaleźliśmy pokazał, jak bardzo tęsknimy za naszymi bibliotekami, wciąż czekając na wznowienie ich pracy w pełnym zakresie.

Dziś zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa życzenia i symboliczny bukiet kwiatów bibliotekarzom przekazał Zastępca Burmistrza Piotr Woszczyk. Jednak burmistrz Tomasz Szrama zapowiada, że to nie koniec świętowania, do którego powrócimy, gdy tylko pandemia się zakończy. Nie mogąc się już tego doczekać naszym bibliotekarzom i bibliotekarkom składamy najserdeczniejsze życzenia: wytrwałości i cierpliwości, a przede wszystkim dobrego zdrowia!

Przypominamy jednocześnie, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach częściowo wznowiła swą prace w środę, 6 maja. Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej w działa wypożyczalnia dla dorosłych oraz oddział dla dzieci, jednak bez bezpośredniego dostępu do księgozbioru oraz czasopism. Książki można oddać, a nowe zamówić internetowo lub telefonicznie. Już wkrótce w podobnym zakresie swoją pracę planuje zorganizować również obornicka filia Biblioteki Pedagogicznej.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież