fbpx

Zmarł Bolesław Marchewka

Bolesław Marchewka zmarł 30 kwietnia.

Z przykrością informujemy, że zmarł Bolesław Marchewka – radny dwóch kadencji Obornickiej Rady Seniorów, animator obornickiej kultury, współtwórca wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym i artystycznym, realizator dźwięku, od 1967 roku związany z obornickim Ośrodkiem Kultury.

Przez wiele lat aktywnie uczestniczył w życiu społecznym i kulturalnym naszej gminy. Pracował przy organizacji większości imprez i spotkań kulturalnych, służąc zawsze swoją wiedzą i doświadczeniem. Opiekował się wieloma zespołami i grupami artystycznymi, udzielając im m.in. niezbędnego wsparcia technicznego. Od kilkunastu lat szczególnie zaangażowany w przygotowanie corocznego obrzędu dożynkowego, który z ogromnym powodzeniem prezentowany był również poza Gminą Oborniki. Za swą pracę był doceniany i nagradzany, między innym Honorowym Wyróżnieniem Burmistrza Obornik.

Od początku jej istnienia zasiadał w Obornickiej Radzie Seniorów. Zaangażowany w sprawy miejskie, w tym jako reprezentant seniorów, współtworzył miedzy innymi Obornickie Weekendy Seniorów.

Źródło: OOK, UM Oborniki