XII Przegląd Zespołów Kolędniczo-Jasełkowych w Chrustowie (foto)

W Chrustowie odbył się już XII Przegląd Zespołów Kolędniczo-Jasełkowych.

13 grudnia 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chrustowie odbył się XII Przegląd Zespołów Kolędniczo–Jasełkowych. Religijny czas Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia ukazuje nam swoją wyjątkową treść przeróżnych zwyczajów w polskiej tradycji. 

Temat Przeglądu nawiązywał do polskiej tradycji chrześcijańskiej jasełek oraz tradycji ludowej – kolędników. W przeglądzie brało udział osiem Zespołów z Placówek Oświatowych Gminy Oborniki. XII Przegląd Zespołów Kolędniczo – Jasełkowych uroczyście otworzył dyrektor szkoły Krzysztof Zielonacki. Przegląd odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy i Księdza Kanonika Józefa Kamzola – Dziekana dekanatu obornickiego.

Wszystkie Zespoły biorące udział w imprezie zespoły przedstawiły ciekawy program kolędniczo-jasełkowy, którego celem było wspólne spotkanie i zachęcenie do powrotu zimową porą na kolędowe szlaki na polskiej ziemi oraz pokazanie piękna dawnego obyczaju, o którym pamiętają nasi przodkowie. Komisja konkursowa brała pod uwagę oryginalność treści, pomysłowość przedstawienia, nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej i regionalnej, ciekawe stroje, rekwizyty, ruch sceniczny, elementy muzyczne, różnorodność postaci, dykcję, humor oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wśród biorących udział w przeglądzie zespołów na szczególne wyróżnienie w oczach komisji zasłużyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycynie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach.

Organizatorzy gratulują wszystkim biorącym udział w przeglądzie zespołom oraz dziękują za przyjęcie zaproszenia do udziału w imprezie.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież