fbpx

Premiera przedstawienia "Przyjaciele" na deskach Domu Kultury w Objezierzu

W objezierskim Domu Kultury uczniowie Szkoły Podstawowej z Rożnowa zaprezentowali sztukę "Przyjaciele".

Grudzień to czas szczególnie związany z Adamem Mickiewiczem. Poeta, urodzony w wigilię Bożego Narodzenia, spędził swoje 33 urodziny na ziemi obornickiej, w gościnnych progach państwa Grabowskich. Nie jest więc przypadkiem, że data wystawienia spektaklu opartego na motywach twórczości Mickiewicza przypadła właśnie na ten miesiąc.

11 grudnia w Domu Kultury w Objezierzu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Mickiewicza w Rożnowie zaprezentowali sztukę „Przyjaciele”. Na przedstawienie licznie przybyli ich rówieśnicy z SP im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Objezierzu. Dla młodych aktorów (z klas od III do VII) był to debiut na tak dużej scenie. Z pewnością nie jest łatwo wystąpić przed pełną salą, ale artyści znakomicie zapanowali nad tremą i zaprezentowali ciekawą adaptację wybranych utworów wieszcza. Sztukę wyreżyserowała Anita Bugaj, a choreografię ułożyła Barbara Zaranek.

„Przyjaciół” będzie można jeszcze zobaczyć 19 stycznia 2020 r. o godz. 15.00 w DK w Objezierzu. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Spektakl jest elementem projektu „Bracia Mickiewiczowie na ziemi obornickiej”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.