Wystawa obrazów sakralnych w Ryczywole (foto)

W Ryczywole odbyła się wystawa obrazów sakralnych. 

W niedzielę 28 lipca Koło Gospodyń Wiejskich Ryczywół nad Flintą zorganizowało ciekawe spotkanie na terenie usytuowanym przy kościele parafialnym. Wystawę obrazów, których historia powstania sięgała nawet czasów przedwojennych, zlokalizowano pomiędzy kościołem a starą plebanią. Organizatorzy wyeksponowali ponad dwieście obrazów przedstawiających postacie oraz sceny  biblijne, z których najczęściej pojawiającym się była Święta Rodzina, jak również postacie Jezusa i Maryi. Wystawie towarzyszył koncert pieśni religijnych i nie tylko. Licznie zgromadzeni parafianie podziwiać mogli głos Jakuba Herforta, Sandry Kamińskiej, Radka Krzesińskiego, jak również grę instrumentalną Martyny Kosznej, Kacpra Kosznego i Kordiana Nowickiego. Po koncercie w otoczeniu uroczych budynków kościelnych i przyjaznej przyrody rozmawiano przy kawie i domowych wypiekach. Z wszystkich tych części niedzielnego spotkania najważniejszy i najpiękniejszy był gest parafian, którzy tego dnia przekazali na remont kościoła katolickiego sumę 1.943, 22 zł oraz przynieśli setki nakrętek dla Martynki.

Organizatorzy serdecznie dziękują Księdzu Proboszczowi za udostępnienie terenu przykościelnego, KGW Radomianie za pyszne ciasto i przekazane na wystawę obrazy oraz Sołectwu Ryczywół za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego. Nade wszystko dziękują wszystkim, którzy przybyli na spotkanie i dobrze czuli się w jednym z najpiękniejszych miejsc Ryczywołu.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2