Odsłonięto tablicę Józefa Czypka w obornickim LO.

Pan Józef Czypek bardzo mocno wpisał się w historię kultury Obornik. Teraz doczekał się swojej tablicy pamiątkowej w obornickim LO, którą odsłonięto 25.06.2019.

Józef Czypek wiele lat był adiunktem w Akademii Muzycznej w Poznaniu, Uczelni, którą sam ukończył w klasie prof. Stefana Stuligrosza. Poprzez swoją wieloletnią działalność muzyczną potrafił zaszczepić miłość do muzyki zarówno wielu uczniom obornickich szkół, jak i dorosłym mieszkańcom Obornik.

Za upowszechnianie kultury i liczne wysokie osiągnięcia artystyczne otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Kolejnym jego sukcesem jest fakt, że kilku chórzystów podjęło regularne studia wokalno- aktorskie, lub pedagogiczne na wyższych uczelniach i do dnia dzisiejszego działają na niwie artystycznej. Jedną z absolwentek Akademii Muzycznej w Bydgoszczy jest solistka chóru i nauczyciel muzyki pani Renata Wrzeszcz, która po śmierci dyrygenta Józefa Czypka, podjęła się poprowadzenia Chóru „Pro Musica”.

Tablica sfinansowana została ze środków Gminy Oborniki oraz Chóru "Pro Musica" im. Józefa Czypka. Odsłoniętą tablicę pamiątkową zaprojektował Konrad Smela, student Wydziału Rzeźby i działań przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

 

foto: Chór „Pro Musica”

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież