Biblioteka czeka

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza oraz rozpoczyna się XVI Tydzień Bibliotek.

Z tej okazji Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną Filię w Obornikach  odwiedzili: Dorota Kinal z Departamentu Edukacji i Nauki UMWW, Dyrektor Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Danuta Wielbowicz, Piotr Woszczyk Zastępca Burmistrza Obornik, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach Mateusz Klepka, natomiast Posła Krzysztofa Paszyka reprezentował Kamil Górski.

Goście złożyli bibliotekarzom najserdeczniejsze życzenia powodzenia w realizacji marzeń zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Podkreślali też dużą rangę instytucji w upowszechnianiu czytelnictwa i kultury dla ziemi obornickiej.

AKCJA BIBLIOTEKA CZEKA

Po raz kolejny Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach inicjuje akcję Biblioteka Czeka, która polega na pozyskiwaniu książek dla bibliotek szkolnych miasta i gminy Oborniki od uczniów, rodziców, nauczycieli i instytucji wspierających szkołę.

Do bibliotek szkolnych zostaną przekazane plakaty promujące akcję, natomiast pracujący w nich nauczyciele bibliotekarze zobowiązali się do przeprowadzenia zbiórki w swojej szkole w dogodnym dla każdej placówki terminie.

W Bibliotece Pedagogicznej akcja potrwa do końca maja, pozyskana książki zasilą biblioteki szkolne oraz Klub Senior+.

Serdecznie zachęcamy do dzielenia się książkami – pamiętając, że książka żyje tylko wtedy, kiedy jest czytana!

tydzien biblioteke

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież