Ostatnia droga dr Stanisława Waliszewskiego
W piątek 23 grudnia na cmentarzu parafialnym w Rogoźnie odbył się jeden z największych pogrzebów w ostatnich latach. Liczna rzesza mieszkańców pożegnała powszechnie znanego i szanowanego lekarza oraz wielkiego społecznika dr n. med. Stanisława Waliszewskiego, który zmarł 20 grudnia w wieku 99 lat. Zmarły swoje długie życie poświęcił leczeniu pokoleń mieszkańców miasta i gminy, a także działalności społecznej i kulturalnej.
- Utworzono .



Pod tym hasłem odbył się tegoroczny „Dzień Ocieszyna”. Piknik ten miał za zadanie integrację mieszkańców oraz, a może przede wszystkim… pomoc chorym dzieciom z sołectw: Ocieszyn i Maniewo. Hojność gości i mieszkańców znacznie przewyższyła oczekiwania organizatorów. Zebrano kilka tysięcy złotych, co pozwoliło również na wsparcie jednostki OSP z Ocieszyna.



