Inicjatywy partii Razem

Szefowie partii Razem organizują inicjatywy przeciwko nowym reformom i ustawom Prawa i Sprawiedliwości. We wrześniu i październiku ubiegłego roku politycy zorganizowali Czarny Protest, w którym kobiety demonstrowały sprzeciw wobec ustawy antyaborcyjnej. Działacze partii Razem organizują też protesty przeciwko reformie edukacyjnej. W związku z tym rodzice robią dni wolne od szkoły dla swych dzieci.

Czarny protest – przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Partia Razem jednogłośnie sprzeciwiła się ustawie antyaborcyjnej. Szefowie ugrupowania wezwali do ubierania się na czarno w związku z ustawą Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą zakazu aborcji. Rozporządzenie rządu dotyczyło wtrącania kobiet do więzienia za aborcję niezależnie od okoliczności. Akcja odbyła się między 21 a 24 września 2016 roku. Podczas protestów miało miejsce blisko 100 demonstracji w Polsce i za granicą. Na marszach padały takie hasła, jak „Kobiet prawa nie biskupów sprawa” czy „Prawa kobiet to podstawa”. Strajkujący chcieli przypomnieć ustawodawcom o swych prawach. Kobiety domagały się pełnych praw do reprodukcji, dostępu do bezpłatnej antykoncepcji oraz refundacji zabiegu in vitro. Uczestnikom protestu zależało też na edukacji seksualnej w szkole, religii w kościele a nie w szkole i powołaniu komisji do spraw pedofilii w Kościele. O protestach mówiło się w wielu krajach za granicą, między innymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Islandii. Skutkiem tych demonstracji było odrzucenie przez sejm ustawy o całkowitym zakazie aborcji.

„To, co ich przestraszyło, to ponad 100 małych miejscowości, gdzie całkiem sporo - jak na realia tych miejscowości - głównie młodych kobiet wyszło zaprotestować często po raz pierwszy w tej miejscowości od lat. Często po raz pierwszy raz w życiu” – zaznaczył Adam Zandberg.

Inicjatywa referendalna w sprawie reformy edukacji

Partia Razem wspiera demonstracje i protesty nauczycieli przeciwko nowej reformie edukacji. W związku z tym działacze zbierają podpisy pod wnioskiem referendalnym o zmianie postulatów. Adam Zandberg twierdzi, że partia Razem będzie pomagała nauczycielom w ich kolejnych działaniach w celu zatrzymania tej reformy. Protestującym nie odpowiada zmiana podstawy programowej, likwidacja gimnazjów oraz usuniecie zerówek. W związku z tym politycy organizują dni, w których rodzice nie posyłają dzieci do szkoły. Nauczyciele natomiast zebrali ponad 600 tys. podpisów przeciwko reformie edukacyjnej.

„To jedyny moment, w którym mogę wyrazić sprzeciw wobec reformy, która jest niszcząca i wprowadzająca chaos. Niszczy system i wszystko, co w tych ostatnich latach udało się osiągnąć.” - mówi reporterka, mama gimnazjalisty z Rzeszowa.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież