Konferencja prasowa .Nowoczesnej.pl w Obornikach

nowoczesna oborniki

Kampania wyborcza przed wyborami do Sejmu i Senatu  dobiega końca, na jaj finiszu kandydaci na posłów .Nowoczesnej.pl z okręgu pilskiego zwołali w Obornikach  tematyczną konferencję prasową.

W konferencji prasowej uczestniczył Bartosz Adaszewski oraz Mirosław Moskalewicz. Konferencja dotyczyła dwóch tematów: komunikacji oraz służby zdrowia.

Poruszano temat drogi ekspresowej S11, bardzo istotnej dla mieszkańców naszego Powiatu. Bartosz Adaszewski szczególnie jest zainteresowany tym tematem „Koalicja rządząca PO – PSL do tej pory mało zrobiła dla regionu – mówił w odpowiedzi na pytanie o włączaniu drogi S11 na „naszym odcinku” do planów rządowych w latach 2017-2026 – nie popadał bym w euforię, dlatego, że jest to mało wiarygodne”  Adaszewski zobowiązał się, że jako poseł Sejmu będzie walczył o rozbudowę drogi S11. W rozmowie poruszono również temat linii kolejowe Poznań –Piła oraz Rogoźno –Wągrowiec.

 

Tematykę służby zdrowia przedstawił Mirosław Moskalewicz, omawiając podstawowe propozycje Nowoczesnej.pl na zmianę systemu ochrony zdrowia. „Musimy zmienić ten system, mamy wolny rynek wszędzie, w koło, nawet na kolei ale w opiece zdrowotnej nie ma konkurencji. Jest tylko jeden fundusz NFZ, który decyduje jakie środki finansowe popłyną, który decyduje jak leczyć, kiedy leczyć czy wolno leczyć (…). Wprowadźmy konkurencję również na tym rynku – powiedział Moskalewicz – musimy stworzyć kilka funduszy (…) w centrum ma być pacjent i  musi być konkurencja…

Komentarze   

+1 #1 Nowoczesny 2015-10-21 18:12
Życzymy powodzenia i liczymy na przedstawiciela naszego regionu w Sejmie

Zwolennicy Nowoczesnej z Rogoźna
Cytować