W Obornikach zaczyna się walka o fotel burmistrza

Kandydaci na burmistrzów przygotowują się do walki

Choć do dnia wyborów samorządowych pozostało jeszcze dużo czasu to już można dostrzec mobilizację w szeregach niektórych organizacji politycznych.

Jak czytamy w komunikacie prasowym PiS 15.05.2014 roku "w sali sesyjnej Starostwa odbyło się zebranie Koła Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Obornikach. Podczas spotkania podsumowano ostatnie miesiące działalności miejsko-gminnej struktury obornickiego PiS. W spotkaniu licznie wzięli udział członkowie koła w Obornikach, wśród których znaleźli się m.in. WicePrezes Zarządu okręgowego PiS nr 38 – Piła,  Wicestarosta Andrzej Okpisz oraz Anna Dziarmaga, radna Rady Miejskiej w Obornikach.

Podczas obrad Michał Zieliński wystąpił o poparcie jego osoby na stanowisko Burmistrza Obornik w tegorocznych wyborach samorządowych i takowe otrzymał."

Z tego samego źródła dowiadujemy się o innych działaniach podjętych przez OKS(PiS). "Obywatelski Komitet Samorządowy wraz z  obornickimi strukturami PiS i Ruchu Narodowego postanowił rozpocząć zbiórkę podpisów pod dwoma projektami uchwał obywatelskich. Pierwszy z nich dotyczyć będzie obniżenia o 50% wysokość diet radnych, zasiadających w Radzie Miejskiej w Obornikach. Drugi projekt uchwały ma dotyczyć nadania imienia rotmistrza Witolda Pileckiego rondu na ulicy Staszica w Obornikach."

Zwiększona aktywność struktur PiS zapewne wywoła za chwilę podobne działania u innych. Kandydatura Zielińskiego na gospodarza Obornik w obecnej chwili może nie stanowi zagrożenia dla obecnie rządzącego. Tomasz Szrama zapewne może liczyć na duże poparcie swojego żelaznego elektoratu. Niewątpliwie ciekawym posunięciem byłoby połączenie sił OKS (PiS) i SiG (PSL). Wówczas stworzenie koalicji Zielińskiego z Piotrem Desperakiem mogłoby stanowić realne zagrożenie dla Szramy. Ten jednak na razie jeszcze nie potwierdził oficjalnie startu w jesiennych wyborach.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież