Skip to main content

Listy wyborcze prawie gotowe. Rogoziński radny trafi do powiatu?

| Łukasz | Polityka

Wybory samorządowe zbliżają się dużymi krokami. Komitety dokonują już tylko kosmetycznych poprawek.

Choć wybory parlamentarne odbyły się 2 miesiące temu to wielu z nas ciągle nimi żyje. Ogromna frekwencja, jak na Polskę, pokazała jakich zmian oczekiwali Polacy. Emocje towarzyszą do chwili obecnej. Mimo przeciagania w czasie przejęcia władzy przez koalicję 3 komitetów, w ostatnich dniach powstał rząd z premierem Donaldem Tuskiem na czele. Można więc bardziej skupić się na kolejnych wyborach.

Obecna kadencja samorządów jest najdłuższa w historii. Jeśli nie wydarzy się nic, co przeszkodziłoby w organizacji wyborów, to odbędą się wiosną 2024 roku. To jest ponad 5 lat! Nieco więcej na temat terminu wyborów zdradził marszałek Szymon Hołownia podczas kongresu swojej partii:

Kochani, osiągnęliście nieprawdopodobny sukces w wyborach 15 października, ale za chwilę czas zacząć kampanię przed wyborami 7 kwietnia. Nie rozsiądziemy się w naszych fotelach, na naszych stołkach.

Listy z kandydatami są w zasadzie już pełne. Trwają rozmowy o ewentualnych pojedynczych kandydatach, ale to są raczej zmiany z gatunku kosmetycznych. W Rogoźnie może być 3 kandydatów na burmistrza. Obawy opozycji Szuberskiego są duże, albowiem jego pozycję ocenia się porównywalnie, jak Tomasza Szramy w Obornikach. Dorobek obu jest imponujący. 

Ciasno jest na liście powiatowej Trzeciej Drogi. Wspólna lista 2 partii wymaga znalezienia satysfakcjonującego obie strony rozwiązań. Niby spokojniej jest na burmistrzowej liście do rady powiatu. Pojawiły się w ostatnim czasie jedynie głosy o przesunięciu na nią Zbigniewa Chudzickiego. Do rady miejskiej miałaby wystartować w jego okręgu kobieta. 

Swoje miejsce w szeregu chce znaleźć Platforma Obywatelska. Sukces w październikowych wyborach ma być trampoliną do odbudowy lokalnych struktur. Tylko czy lider powiatowej PO, który współrządzi samorządem z PiS, nadaje się do tego?

 

 

Prawo.pl: wrócił temat zniesienia dwukadencyjności samorządowców 

Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoo...

Poseł Jakub Rutnicki odwiedził Oborniki

Temat inwestycji przeważał podczas spotkania Posła na Sejm Jakuba Rutnickiego z burmistrzem Tomaszem Szramą.

Poseł Krzysztof Paszyk. Wczoraj. Dziś. Jutro

Krzysztof Paszyk staje przed życiową szansą na zdobycie silnej pozycji w powiecie obornickim. Może tutaj rządzić i dzielić niczym prawdziwy król przez wiele lat.

Dariusz Standerski w rządzie premiera Tuska

Dariusz Standerski z Rożnowa wszedł w skład nowego rządu premiera Donalda Tuska.

Donald Tusk premierem

Sejm wybrał w poniedziałek 11.12.2023 Donalda Tuska na Prezesa Rady Ministrów. "Za" głosowało 248 posłów, przeciw — 201. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Poseł K. Paszyk: Dlaczego musimy rozliczyć winnych afery Pegasusa?

Obornicki poseł Krzysztof Paszyk jednoznacznie opowiedział się za powołaniem komisji śledczej dotyczącej Pegasusa.

Moja dobra rada dla państwa posłów Iwony Arent i Jacka Boguckiego

Wszyscy państwo dobrze wiecie, że te kłamliwe żółwiki obchodzą wyłącznie prezesa Kaczyńskiego, A kiedy on zejdzie ze sceny, zejdą z nim i te żółwiki, jak też – choć nieco wolniej – cała ta religia smoleńska. Warto więc już zawczasu tej retoryki zaprzestać. To taka moja dobra rada dla państwa posł...