Skip to main content

Komu z rodziny pożyczył byś pieniądze? O zaliczkach KPO dla rządu Tuska

| Jan Filip Libicki | Polityka

Otóż PiS był dla Komisji Europejskiej tym stale awanturującym się, podpitym bratem, a Tusk nawet może i dalszym ale rzetelnym kuzynem. Skąd więc to zdziwienie?

PiS już od jakiegoś czasu strasznie się burzy. Burzy się na to, że Komisja Europejska od dłuższego czasu sugerowała, że jest gotowa wypłacać nowemu, polskiemu rządowi zaliczki z KPO. Wczoraj natomiast ogłoszono, że pierwsza taka zaliczka zostanie wypłacona. 
Jak to? Krzyczy PiS. A warunki dotyczące praworządności? Kamienie milowe? Dlaczego Komisja Europejska od rządu Tuska tego nie wymagam, tylko wypłaca mu pieniądze na słowo? Odpowiedź jest prosta. 

Załóżmy, że zapytamy się zwykłego Polaka, komu z rodziny pożyczył by pieniądze? Czy jeśli o pieniądze – przeciętny Polaku – poprosi cię brat, który kilka razy próbował cię oszukać, na każdej imprezie rodzinnej się awanturuje, bije żonę, umawiał się już z tobą kilka razy i nigdy nie dotrzymał słowa, to czy pożyczysz mu pieniądze? Zwłaszcza kiedy z drugiej strony będziesz miał może i dalszego kuzyna, ale takiego, z którym zrobiłeś już kilka interesów, zawsze był miły, grzeczny i rzetelny? 

Czy temu pierwszemu – jeśli w ogóle – nie pożyczysz na solidną umowę notarialną, z zabezpieczeniem, a temu drugiemu na słowo honoru? 

Otóż PiS był dla Komisji Europejskiej tym stale awanturującym się, podpitym bratem, a Tusk nawet może i dalszym ale rzetelnym kuzynem. Skąd więc to zdziwienie?

                                                                          Jan Filip Libicki

Prawo.pl: wrócił temat zniesienia dwukadencyjności samorządowców 

Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoo...

Poseł Jakub Rutnicki odwiedził Oborniki

Temat inwestycji przeważał podczas spotkania Posła na Sejm Jakuba Rutnickiego z burmistrzem Tomaszem Szramą.

Poseł Krzysztof Paszyk. Wczoraj. Dziś. Jutro

Krzysztof Paszyk staje przed życiową szansą na zdobycie silnej pozycji w powiecie obornickim. Może tutaj rządzić i dzielić niczym prawdziwy król przez wiele lat.

Dariusz Standerski w rządzie premiera Tuska

Dariusz Standerski z Rożnowa wszedł w skład nowego rządu premiera Donalda Tuska.

Listy wyborcze prawie gotowe. Rogoziński radny trafi do powiatu?

Wybory samorządowe zbliżają się dużymi krokami. Komitety dokonują już tylko kosmetycznych poprawek.

Donald Tusk premierem

Sejm wybrał w poniedziałek 11.12.2023 Donalda Tuska na Prezesa Rady Ministrów. "Za" głosowało 248 posłów, przeciw — 201. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Poseł K. Paszyk: Dlaczego musimy rozliczyć winnych afery Pegasusa?

Obornicki poseł Krzysztof Paszyk jednoznacznie opowiedział się za powołaniem komisji śledczej dotyczącej Pegasusa.