Przejdź do głównej treści

Koniec opresji PiS w Sejmie. Mogę wyprowadzić gościa do restauracji!

| Jan Filip Libicki | Polityka

Dziś zjadłem śniadanie w restauracji sejmowej. I nie to jest źródłem mojej największej satysfakcji. Najbardziej cieszę się z tego, że władza PiS w Kancelarii Sejmu zbankrutowała. Bo jak poinformowali mnie funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej znów mogę zapraszać gości do własnego pokoju i sejmowej restauracji na dowód - pisze senator Jan Filip Libicki w felietonie z 12 listopada.

Pierwszy raz do Sejmu przyjechałem w roku 1991. Mój ojciec był wtedy posłem. Wiele rzeczy wyglądało inaczej niż dziś. Ale jedną ze standardowych i oczywistych kwestii było to, że poseł bądź senator mógł wprowadzić gościa do restauracji sejmowej. 
Bez żadnej przepustki. Parlamentarzysta mówił, że to jest jego gość, gość pokazywał dowód, zapisywano jego nazwisko oraz parlamentarzysty w książce i razem wchodzili do restauracji. 

Kiedy zostałem posłem w roku 2005 też tak było. A potem przyszedł PiS. I okazało się, że gościowi trzeba wyrobić przepustkę nawet jeśli w sejmowej restauracji chciał wypić z posłem kawę. Potem były barierki przed parlamentem i różne, różne inne utrudnienia. 

Dziś zjadłem śniadanie w restauracji sejmowej. I nie to jest źródłem mojej największej satysfakcji. Najbardziej cieszę się z tego, że władza PiS w Kancelarii Sejmu zbankrutowała. Bo jak poinformowali mnie funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej znów mogę zapraszać gości do własnego pokoju i sejmowej restauracji na dowód. Ten dobry, symboliczny element końca władzy PiS w Kancelarii Sejmu bardzo mnie ucieszył. Mam nadzieję, że koniec tej władzy w kancelariach różnych kolejnych instytucji sprawi mi jeszcze więcej satysfakcji. Piękną niedzielę mamy!

                                                                        Jan Filip Libicki

 

Centrum Rekreacji Oborniki będzie miejscem spotkania z politykami Prawa i Sprawiedliwość. Tematem będzie kampania prezydencka.
Wg pracowni Ipsos liderem w wyścigu o prezydenturę jest Rafał Trzaskowski.
W spotkaniu noworocznym okręgu 38 z europoseł Anną Bryłką udział brali Szymon Nowacki i Sebastian Kolanko.
Poseł Bartłomiej Wróblewski apeluje o realizację projektu "Pancerna Wielkopolska".
Kandydat bezpartyjny na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, popierany przez partię albo szef partii, który twierdzi, że jest niezależny – czy to ma sens? Czy partie polityczne chcą oszukać wyborców?
Świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa będzie przysługiwało po 7 latach. Poinformował o tym Poseł na Sejm RP Adam Luboński.
Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoogr…