Skip to main content

Koniec opresji PiS w Sejmie. Mogę wyprowadzić gościa do restauracji!

| Jan Filip Libicki | Polityka

Dziś zjadłem śniadanie w restauracji sejmowej. I nie to jest źródłem mojej największej satysfakcji. Najbardziej cieszę się z tego, że władza PiS w Kancelarii Sejmu zbankrutowała. Bo jak poinformowali mnie funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej znów mogę zapraszać gości do własnego pokoju i sejmowej restauracji na dowód - pisze senator Jan Filip Libicki w felietonie z 12 listopada.

Pierwszy raz do Sejmu przyjechałem w roku 1991. Mój ojciec był wtedy posłem. Wiele rzeczy wyglądało inaczej niż dziś. Ale jedną ze standardowych i oczywistych kwestii było to, że poseł bądź senator mógł wprowadzić gościa do restauracji sejmowej. 
Bez żadnej przepustki. Parlamentarzysta mówił, że to jest jego gość, gość pokazywał dowód, zapisywano jego nazwisko oraz parlamentarzysty w książce i razem wchodzili do restauracji. 

Kiedy zostałem posłem w roku 2005 też tak było. A potem przyszedł PiS. I okazało się, że gościowi trzeba wyrobić przepustkę nawet jeśli w sejmowej restauracji chciał wypić z posłem kawę. Potem były barierki przed parlamentem i różne, różne inne utrudnienia. 

Dziś zjadłem śniadanie w restauracji sejmowej. I nie to jest źródłem mojej największej satysfakcji. Najbardziej cieszę się z tego, że władza PiS w Kancelarii Sejmu zbankrutowała. Bo jak poinformowali mnie funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej znów mogę zapraszać gości do własnego pokoju i sejmowej restauracji na dowód. Ten dobry, symboliczny element końca władzy PiS w Kancelarii Sejmu bardzo mnie ucieszył. Mam nadzieję, że koniec tej władzy w kancelariach różnych kolejnych instytucji sprawi mi jeszcze więcej satysfakcji. Piękną niedzielę mamy!

                                                                        Jan Filip Libicki

 

Prawo.pl: wrócił temat zniesienia dwukadencyjności samorządowców 

Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoo...

Poseł Jakub Rutnicki odwiedził Oborniki

Temat inwestycji przeważał podczas spotkania Posła na Sejm Jakuba Rutnickiego z burmistrzem Tomaszem Szramą.

Poseł Krzysztof Paszyk. Wczoraj. Dziś. Jutro

Krzysztof Paszyk staje przed życiową szansą na zdobycie silnej pozycji w powiecie obornickim. Może tutaj rządzić i dzielić niczym prawdziwy król przez wiele lat.

Dariusz Standerski w rządzie premiera Tuska

Dariusz Standerski z Rożnowa wszedł w skład nowego rządu premiera Donalda Tuska.

Listy wyborcze prawie gotowe. Rogoziński radny trafi do powiatu?

Wybory samorządowe zbliżają się dużymi krokami. Komitety dokonują już tylko kosmetycznych poprawek.

Donald Tusk premierem

Sejm wybrał w poniedziałek 11.12.2023 Donalda Tuska na Prezesa Rady Ministrów. "Za" głosowało 248 posłów, przeciw — 201. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Poseł K. Paszyk: Dlaczego musimy rozliczyć winnych afery Pegasusa?

Obornicki poseł Krzysztof Paszyk jednoznacznie opowiedział się za powołaniem komisji śledczej dotyczącej Pegasusa.