Skip to main content


Krzysztof Paszyk przewodniczącym klubu poselskiego

| Marcin | Polityka

Na pierwszym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego PSL Trzecia Droga, Sejmu X kadencji wybrano zarząd klubu parlamentarnego PSL, o wynikach poinformował w czasie konferencji prasowej Krzysztof Paszyk.

„Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować po pierwszym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego- Trzecia Droga, że z woli wszystkich członkiń, członków tego klubu zostałem wybrany Przewodniczącym Klubu. Za ten wybór bardzo dziękuję, Są również ze mną przedstawiciele prezydium naszego klubu, zacznę od pani wiceprzewodniczącej Bożeny Żelazowskiej, pani poseł Magdaleny Sroki, wiceprzewodniczącej również jest z nami pana Jacka Tomczaka, wiceprzewodniczący i sekretarz klubu, pani poseł Agnieszka Kłopotek. Razem z nami jest jeszcze marszałek senior Marek Sawicki, który będzie również wiceprzewodniczącym i członkiem prezydium naszego klubu.

Chcielibyśmy dzisiaj, poza zaprezentowaniem państwu zapewnić, że będziemy otwarci na państwa, chcemy być do dyspozycji. Ja osobiście też będę dostępny. Mamy taką nadzieję, że Sejm X kadencji otworzy się, wreszcie w pełni otworzy się na przedstawicieli mediów, aby służyć informacją, aby też z państwem, jako bardzo ważnym ogniwem życia publicznego, być dostępnym, móc się nawzajem komunikować. To jest z pewnością taki pierwszy cel, na który dzisiaj stawiamy i też, o którym chcemy dzisiaj tu wspólnie powiedzieć.”