Skip to main content

Rusza niebawem budowa drogi gminnej Bąblin-Bąbliniec

| fot. UM Oborniki | Polityka

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę na realizację drogi łączącej Bąbliniec z Bąblinem.

Dla mieszkańców obu miejscowości to świetna wiadomość. Przez wiele lat przejazd między miejscowościami wymagał dużej cierpliwości i uwagi. Szczególnie było to trudne zadanie w okresie obfitych deszczów, ale także w okresie zimy i roztopów. 

Od 21 września zaczyna się nowy etap historii tej gminnej drogi. W gabinecie Burmistrza Obornik Tomasza Szramy podpisana została umowa na realizację tej inwestycji. Wykonawcą prac będzie firma BITPOZ. Poznańska spółka wyceniła zadanie na blisko 543 tys. zł. 

Gmina Oborniki otrzymała na to zadanie dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Stosowne porozumienie burmistrz Szrama podpisał z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim w Bąblińcu. Gospodarzem spotkania był sołtys Andrzej Ilski, który był też obecny przy podpisaniu umowy z firmą BITPOZ.

Komu z rodziny pożyczył byś pieniądze? O zaliczkach KPO dla rządu Tuska

Otóż PiS był dla Komisji Europejskiej tym stale awanturującym się, podpitym bratem, a Tusk nawet może i dalszym ale rzetelnym kuzynem. Skąd więc to zdziwienie?

Mateusz Daszkiewicz będzie pełnił funkcję Prezydenta Miasta Piła

Mateusz Daszkiewicz będzie od 17 listopada 2023 roku pełnił funkcję Prezydenta Miasta Piły. Informację przekazał Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

Posłowie i senatorowie PiS naprawdę wierzą w Finis Poloniae!

Oni naprawdę są głęboko przekonani, że grozi nam dyktatura. Że grożą nam rozbiory. Że to jest Finis Poloniae, jak mawia prezes.

Koniec opresji PiS w Sejmie. Mogę wyprowadzić gościa do restauracji!

Dziś zjadłem śniadanie w restauracji sejmowej. I nie to jest źródłem mojej największej satysfakcji. Najbardziej cieszę się z tego, że władza PiS w Kancelarii Sejmu zbankrutowała. Bo jak poinformowali mnie funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej znów mogę zapraszać gości do własnego pokoju i sejmow...

Trzeba dać marszałka Sejmu Konfederacji!

Na Konfederację głosowali tacy sami obywatele jak my właśnie. Mający te same prawa. I to ich głosami Konfederacja ma w Sejmie klub parlamentarny – więc jak przysłowiowa psu zupa należy jej się wicemarszałek Sejmu.

Czy PiS znów będzie „badał” katastrofę smoleńską?

Ale ani PiSowskim radykałom ani prezesowi, ani ludowi pisowskiemu – temu najciemniejszemu z ciemnych – to nie przeszkadza. On wszystko kupi, a Kaczyński użyje każdego narzędzia żeby rozgrzać go do czerwoności. Po ośmiu latach rządów i możliwości zbadania tej katastrofy. Obrzydliwość.

Krzysztof Paszyk przewodniczącym klubu poselskiego

Na pierwszym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego PSL Trzecia Droga, Sejmu X kadencji wybrano zarząd klubu parlamentarnego PSL, o wynikach poinformował w czasie konferencji prasowej Krzysztof Paszyk.