Przejdź do głównej treści

Polacy ocenili działania rządu wobec katastrofy na Odrze

| eoborniki.pl, rp.pl, fot. tkfm.pl | Polityka

Wg sondażu SW Research 60,5% Polaków negatywnie ocenia podejmowane przez rząd działania w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze. Badanie zlecił portal rp.pl.

Pierwsze informacje o śniętych rybach na Odrze pojawiły się pod koniec lipca. 26 i 27 dnia poprzedniego miesiąca pracownicy Wód Polskich dostali pierwsze informacje o martwych rybach w Odrze. Była to informacja z rejonu śluzy w Oławie. Premier Mateusz Morawiecki zabrał w tej sprawie głos dopiero 11 sierpnia. Do tej chwili nadal nie jest znana przyczyna wydarzeń na rzece Odrze.

Uczestnicy sondażu ocenili w następujący sposób działania rządu:

*6,7 proc. respondentów ocenia działania rządu w tej sprawie bardzo dobrze.

*17,7 proc. ankietowanych ocenia podejmowane przez rząd działania dobrze.

*26,8 proc. respondentów ocenia działania rządu ws. katastrofy na Odrze źle.

*33,7 proc. ankietowanych ocenia te działania bardzo źle.

*15,1 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

SW Research podzieliło respondentów na grupy. W przypadku po działu na płeć to korzystaniej działania rządu ocenili mężczyźni (28%, aniżeli kobiety (21%). Mniej mieszkańców wsi bardzo krytycznie podeszło do działań rządu, bo 27% (do 33,7% ogółu grupy). 

Więcej na temat badania można przeczytać na portalu rp.pl.

fot. tokfm.pl

Centrum Rekreacji Oborniki będzie miejscem spotkania z politykami Prawa i Sprawiedliwość. Tematem będzie kampania prezydencka.
Wg pracowni Ipsos liderem w wyścigu o prezydenturę jest Rafał Trzaskowski.
W spotkaniu noworocznym okręgu 38 z europoseł Anną Bryłką udział brali Szymon Nowacki i Sebastian Kolanko.
Poseł Bartłomiej Wróblewski apeluje o realizację projektu "Pancerna Wielkopolska".
Kandydat bezpartyjny na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, popierany przez partię albo szef partii, który twierdzi, że jest niezależny – czy to ma sens? Czy partie polityczne chcą oszukać wyborców?
Świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa będzie przysługiwało po 7 latach. Poinformował o tym Poseł na Sejm RP Adam Luboński.
Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoogr…