fbpx

Powołano nowy zarząd Polska 2050 w Wielkopolsce.

foto: Polska 2050

Pod koniec września 2021 roku odbyły się w Wielkopolsce pierwsze wybory w Stowarzyszeniu Polska 2050. W dniu dzisiejszym został ukonstytuowany nowo wybrany zarząd wojewódzki składający się z samych kobiet-członkiń Stowarzyszenia Polska 2050, które wykazały się aktywnością w ostatnim roku jego działania i zostały obdarzone zaufaniem ze strony pozostałych członków Stowarzyszenia.

Liderką Stowarzyszenia w Wielkopolsce została Agata Sobczyk z Poznania, magister kierunku biznes międzynarodowy. W skład zarządu wchodzą również: dr Ewa Schädler ze Środy Wielkopolskiej, manager hotelarstwa i gastronomii, Daria Lubońska z Piły, ekonomistka, Magdalena Paszyn z Krotoszyna, również ekonomistka oraz Lidia Tyl z Poznania, absolwentka kierunku stosunki międzynarodowe.

W trakcie wyborów wyłonione zostały również osoby do Regionalnego Sądu Koleżeńskiego, Delegaci na Walne Zebranie oraz przedstawiciel do Rady Ogólnopolskiej.

Ruch Polska 2050 składa się z trzech filarów: Stowarzyszenia, Instytutu Strategie 2050, które skupia ekspertów Polski 2050 oraz części politycznej, reprezentowanej w regionach oraz w Sejmie i Senacie RP. Dzięki Kołu Parlamentarnemu Polska 2050, w skład którego wchodzą obecnie: Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha, Hanna Gill-Piątek, Wojciech Maksymowicz, Tomasz Zimoch, Mirosław Suchoń, Michał Gramatyka oraz senator Jacek Bury, Polska 2050 bierze czynny udział w kreowaniu aktywności politycznej całej organizacji na poziomie ogólnopolskim.

Poniżej krótkie biogramy nowego zarządu regionalnego:

Agata Sobczyk - zaangażowana od początku kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, organizowała i koordynowała zespoły ludzi do różnych działań kampanijnych i społecznych w ramach ruchu Polska 2050. Magister kierunku biznes międzynarodowy, wcześniej pracowała w Ambasadzie RP w Dublinie w referacie polityczno-ekonomicznym, odbyła staż w Konsulacie RP w Sydney, do niedawna pracowała w amerykańskim e-commerce w Berlinie, gdzie odpowiedzialna była za strategie rozwoju polskich firm na rynku niemieckim i brytyjskim. Obecnie liderka Stowarzyszenia Polska 2050 w Wielkopolsce, odpowiedzialna za jego rozwój w naszym województwie.

Dr Ewa Schädler - manager hotelarstwa i gastronomii. Zawodowo przedsiębiorczyni, od wielu lat z sukcesem prowadzi firmy w branży nieruchomości, hotelarstwa i gastronomii. Prywatnie żona i mama dwóch studentek. Związana z ruchem Szymona Hołowni od samego początku, jako Średzianka zajmowała się początkowo powiatem, później okręgiem, a od ponad roku pracowała w Zarządzie Stowarzyszenia Polska 2050 na poziomie regionu. Obecnie wybrana na członkinię Zarządu jako odpowiedzialna za okręg koniński oraz za współpracę Stowarzyszenia i projektu politycznego Szymona Hołowni.

Lidia Tyl - członkini Wielkopolskiego Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050. Absolwentka studiów na kierunku stosunki międzynarodowe. W ruchu obecna od początku, aktywnie wspierała kampanię prezydencką i rodzący się projekt społeczno-polityczny. Jest również sekretarzem biura Stowarzyszenia Polska 2050, organizuje pracę biura na poziomie regionu oraz dba o bieżący przepływ informacji.

Magdalena Paszyn - z wykształcenia ekonomistka, działaczka społeczna, z dużym doświadczeniem zawodowym począwszy od prowadzenia firmy budowlanej poprzez doradztwo finansowe i handel. Liderka ruchu w powiecie krotoszyńskim oraz koordynatorka akcji ekologicznych w Wielkopolsce, od początku zaangażowana w ruch Szymona Hołowni, a następnie w działania Stowarzyszenia Polska 2050. Prywatnie mama dwóch córek.

Daria Lubońska - związana z ruchem Szymona Hołowni od samego początku. Zaangażowana w kampanię prezydencką. Z wykształcenia ekonomista, odbyła również studium policealne z administracji państwowej. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci. Wraz z mężem od lat prowadzi firmę z branży motoryzacyjnej. Długoletnia wolontariuszka pomagająca bezdomnym zwierzętom. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z wiedzy o problemach behawioralnych jak i socjalizacji zwierząt. Obecnie członkini Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050 w województwie wielkopolskim, koordynator prac okręgu 38 oraz liderka ruchu dla ochrony zwierząt.