Przejdź do głównej treści

Wniosek o samorozwiązanie Sejmu zamiast wiecu. Chodźcie z nami!

| Jan Filip Libicki, Zjazd wyborczy wielkopolskiego PSL. Poznań, 9 października 2021. | Polityka

 Orzeczenie TK w sprawie stosowania unijnego prawa w Polsce to kolejny krok do Polexitu. Niezaplanowanego. Jak u premiera Camerona. Zdecydowana większość Polaków jest pro unijna. Nie chce Unii opuszczać. 

Zgadzam się z Donaldem Tuskiem. Ich trzeba wspólnie zatrzymać. Tylko, że my - także Donald Tusk - jesteśmy politykami. I pierwszym obowiązkiem polityka jest nie zwoływanie ulicznych wieców, a przeciwdziałanie temu metodami politycznymi. Jakie to metody? Debata parlamentarna, wnioski o odwołanie ministrów, interpelacje, wnioski polityczne. 

I my - jako politycy PSL - Koalicji Polskiej uważamy, że wiecowanie to zły pomysł. My mamy obowiązek używać narzędzi politycznych. I ich użyjemy. W przyszłym tygodniu złożymy wniosek o samorozwiązanie Sejmu. Zatrzymajmy PiS kartką wyborczą. Zatrzymajmy Polexit kartką wyborczą. Tego chce zdecydowana większość Polaków, więc jak najszybciej dajmy im taką większość parlamentarną. To jest istota propozycji Władysława Kosiniaka - Kamysza, złożonej w sobotę w Poznaniu. 

Do pro unijnych Polaków i pro unijnej opozycji mówimy: Chodźcie z nami!

                                                                                                                 Jan Filip Libicki

 

Centrum Rekreacji Oborniki będzie miejscem spotkania z politykami Prawa i Sprawiedliwość. Tematem będzie kampania prezydencka.
Wg pracowni Ipsos liderem w wyścigu o prezydenturę jest Rafał Trzaskowski.
W spotkaniu noworocznym okręgu 38 z europoseł Anną Bryłką udział brali Szymon Nowacki i Sebastian Kolanko.
Poseł Bartłomiej Wróblewski apeluje o realizację projektu "Pancerna Wielkopolska".
Kandydat bezpartyjny na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, popierany przez partię albo szef partii, który twierdzi, że jest niezależny – czy to ma sens? Czy partie polityczne chcą oszukać wyborców?
Świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa będzie przysługiwało po 7 latach. Poinformował o tym Poseł na Sejm RP Adam Luboński.
Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoogr…