fbpx

Konferencja prasowa Krzysztofa Paszyka w Pile, pod Biurem Zarządu Okręgu Prawa i Sprawiedliwości

Poseł Krzysztof Paszyk zorganizował w Pile konferencję prasową pod biurem parlamentarzystów PiS.

Tematem piątkowego wystąpienia obornickiego posła była tzw. "piątka Kaczyńskiego. PSL stanowczo potępia część zapisów ustawy, która uderza w rolników. 

Rok temu PiS wygrało wybory głosami wsi i polskich rolników. Dziś okrutnie oszukali polską wieś forsując "piątkę Kaczyńskiego"! -mówił w Pile poseł Paszyk. Przyjmując ten szkodliwy dla rolników i przedsiębiorców projekt ustawy dwukrotnie w Sejmie i w Senacie pokazali polskiej wsi „gest Lichockiej”. Nieprawdziwa jest narracja rządu o tym, że ustawa dotyka głównie branży futerkowej - dodał obornicki parlamentarzysta.

Zdaniem Krzysztofa Paszyka "ustawa w ogromnym zakresie uderza ona w rolników, którzy nie mają nic wspólnego z hodowlą zwierząt na futra – w hodowców bydła i drobiu. Mówimy o stratach rzędu miliardów złotych, co przy poziomie zakredytowania polskich gospodarstw przyniesie wielką liczbę bankructw, zajęć komorniczych i tragedii ludzkich, rodzinnych."

Obornicki poseł stwierdził, że rolnicy nie potrzebują pochwał tylko podczas dożynek:

Rolnicy nie oczekują że będzie się ich chwaliło wyłącznie podczas dożynek. Oczekują od polityków codziennych starań, by poprawiać, a nie pogarszać warunki pracy rolnika. Podkreśla, że Polskie Stronnictwo Ludowe ciągle walczy o swoje propozycje. - Ciągle aktualne są propozycje PSL, a więc: pozostawienie w spokoju uboju religijnego, 10-letnie vacatio legis dla branży futerkowej oraz kontrola dobrostanu zwierząt tylko pod nadzorem służb weterynaryjnych.

Parlamentarzyści spod znaku zielonej koniczynki zwracają się z apelem także do Prezydenta RP. - Za parę dni czas próby. Przyjęta przez Senat „piątka Kaczyńskiego” wróci do Sejmu. Wzywamy do opamiętania polityków partii rządzącej, oraz Prezydenta, któremu niebawem przekażemy list z apelem o odrzucenie projektu ustawy, podpisany przez tysiące rolników z całej Polski.

Wg posła Krzysztof Paszyka polska wieś nie może pozwolić sobie na stratę miliardów złotych. PSL na pewno, jego zdaniem, będzie zawsze stało na straży jej lepszego jutra.