Przejdź do głównej treści

Czy nadal ufamy Trumpowi?

| Jan Filip Libicki, fot. Kancelaria Sejmu | Polityka

Czy Donald Trump jest rzeczywiście człowiekiem odpowiedzialnym? Czy nadal możemy ufać mu tak bezgranicznie, jak ufa mu rząd PiSu? 

W piątek 3 stycznia, w Bagdadzie, Amerykanie – rakietą wystrzeloną z drona - zabili jedną z najważniejszych postaci irańskiej polityki, generała Kasima Sulejmaniego. Najpewniejszy konkurent obecnego prezydenta USA w tegorocznych wyborach prezydenckich, Joe Biden powiedział, że prezydent Stanów Zjednoczonych wrzucił laskę dynamitu do beczki prochu. 

Rzeczywiście. Trudno w mediach znaleźć komentarz, który w jakikolwiek sposób tłumaczyłby zachowanie Donalda Trumpa, jako odpowiedzialne. Nie można wykluczyć, że tym krokiem, obecny prezydent USA wywołał poważną wojnę, a być może także pozbawił się przez to szans na drugą, prezydencką kadencję.

Ja zawsze byłem zwolennikiem ścisłego sojuszu Polski z USA i wojskowej obecności amerykańskiej w Polsce. I nadal nim jestem, ale po zabójstwie generała Kasima Sulejmaniego nie sposób nie szukać odpowiedzi na pytanie czy Donald Trump jest rzeczywiście człowiekiem odpowiedzialnym? Czy nadal możemy ufać mu tak bezgranicznie, jak ufa mu rząd PiSu? 

To są bardzo poważne pytania, i bardzo poważne wątpliwości, które musimy sobie stawiać. I na które - co gorsza - nie ma jednoznacznej odpowiedzi, za to mnożą się liczne wątpliwości...

Centrum Rekreacji Oborniki będzie miejscem spotkania z politykami Prawa i Sprawiedliwość. Tematem będzie kampania prezydencka.
Wg pracowni Ipsos liderem w wyścigu o prezydenturę jest Rafał Trzaskowski.
W spotkaniu noworocznym okręgu 38 z europoseł Anną Bryłką udział brali Szymon Nowacki i Sebastian Kolanko.
Poseł Bartłomiej Wróblewski apeluje o realizację projektu "Pancerna Wielkopolska".
Kandydat bezpartyjny na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, popierany przez partię albo szef partii, który twierdzi, że jest niezależny – czy to ma sens? Czy partie polityczne chcą oszukać wyborców?
Świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa będzie przysługiwało po 7 latach. Poinformował o tym Poseł na Sejm RP Adam Luboński.
Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoogr…