Jacek Jaśkowiak ma szanse

Stając do wyborów w Platformie Obywatelskiej na jej kandydata na prezydenta ma szanse. Co więcej - uważam, że tym kandydatem będzie. Dlaczego? 

Z Jackiem Jaśkowiakiem dzieli mnie naprawdę dużo. Swego czasu napisałem, że gdybym miał w Poznaniu prawo głosu, to bym na niego – jako na prezydenta miasta - nie głosował. Podtrzymuję to zdanie. Obiektywnie jednak oceniając, uważam, że stając do wyborów w Platformie Obywatelskiej na jej kandydata na prezydenta ma szanse. Co więcej - uważam, że tym kandydatem będzie. Dlaczego?

Bo mu się zwyczajnie chce. Bo wierzy w siebie. Bo wierzy, że to on ostatecznie spotka się w drugiej turze wyborów z Andrzejem Duda.

Kogo ma na przeciwko siebie? Naprzeciw siebie ma osobę o ogromnej kulturze. Ogromnej klasie. Jest tylko jeden problem: Małgorzata Kidawa - Błońska wydaje mi się kandydatką, która startuje bo „nie wypada” największej partii opozycyjnej nie wystawiać jakiegoś kandydata. No więc wystawia. Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Ale to jest ta istotna różnica. Między wiarą w siebie i chęciami, a byciem namówionym do startu bo „tak wypada”.

Jacek Jaśkowiak ma tu jeszcze jedną przewagę. Otóż dzięki temu, że jest prezydentem dużego miasta, wybranym w bezpośrednich wyborach, trudno będzie mu przyczepić łatkę, że ma nad sobą  jakiegoś prezesa. Tę łatkę Małgorzacie Kidawie-Błońskiej będzie można przyczepić łatwiej. A to właśnie na tej osi będzie się toczyła prezydencka kampania wyborcza. Między sterowanym przez Jarosława Kaczyńskiego Andrzejem Duda, a kandydatem samodzielnym. I tutaj też Jacek Jaśkowiak ma przewagę.
Co ja bym zrobił, gdyby doszło do wyboru między Andrzejem Dudą a Jackiem Jaśkowiakiem? Byłby to dla mnie naprawdę ciężki, arcytrudny wybór.

I jeszcze jedno. Jacek Jaśkowiak swoją kandydaturą uratował ideę prawyborów w Platformie Obywatelskiej. I bardzo przez to pomógł Grzegorzowi Schetynie.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież