PiS przegrał te wybory

Przychodzą, żeby porozmawiać o swojej przyszłości. Że za cztery lata będą musieli mieć jakiś komitet żeby wystartować, że Władysław Kosiniak-Kamysz jest młodym i perspektywicznym politykiem. Pytają czy mogę dać im numer telefonu do Władysława Kosiniaka-Kamysza. Tak się nie zachowują zwycięzcy. Tak się zachowują przegrani, którzy szukają dla siebie alternatywy.

Wiem. Teza wydaje się nieprawdopodobna. Będę się jednak upierał, że tak jest i postaram się to tutaj uzasadnić.

Po pierwsze. Oczekiwania PiS-u – jego działaczy i sympatyków - były ogromne. Po wyborach europejskich – najtrudniejszych przecież dla tej partii – liczono na 50%. Jest 43 z małym kawałkiem. To jest zawód. Duży zawód. Temu zawodowi dał wyraz Jarosław Kaczyński mówiąc na wieczorze wyborczym, że zasługiwaliśmy na więcej. Dla partii – każdej partii – wynik wyborów to jest obiektywny rezultat, przyłożony do partyjnych oczekiwań. I to jest pierwszy dowód na poczucie porażki w Prawie i Sprawiedliwości.

Po drugie. Ten wynik – biorąc pod uwagę, że poprzedzały go wielkie transfery społeczne, a wspierały życzliwe media publiczne i koniunktura gospodarcza, nie jest wynikiem dobrym. To jest sufit Prawa i Sprawiedliwości. A skoro to jest sufit, to to oznacza, iż prezydentura Andrzeja Dudy jest zagrożona. Andrzej Duda nie zrobił bowiem przez ostatnie lata nic, co by wskazywało, że jest prezydentem niezależnym od PiSu. Na dziś ma więc głosy PiSu nikogo więcej. Czwartkową wypowiedź o aborcji eugenicznej, traktuję więc raczej jako gorączkową próbę sięgnięcia po elektorat Konfederacji, niż jako wyraz poglądów prezydenta. Pisałem o tym w piątek (o-nieszczerosci-prezydenta-andrzeja-dudy). To oznacza że PiS stanął przed realną perspektywą utraty prezydentura. A prezydentura i Senat to dwa poważne kroki do porażki.

Po trzecie. Jarosław Kaczyński ma 70 lat. Nie. Nie chce mu wypominać wieku, chodzi o to jednak, że im jest się starszym, tym trudniej panować nad złożoną rzeczywistością, a taką złożoną rzeczywistością jest partia rządząca. Nie mam racji? To proszę popatrzeć jak się stawiają Jarosław Gowin i Zbigniewa Ziobro. Oni mają poczucie, że na coraz starszym prezesie będą mogli coraz więcej wymuszać. Być może się mylę, ale biologia jest jednak po ich stronie.

Po czwarte. Spójrzmy na to z innej perspektywy. Co PiS miał przed wyborami? Swojego prezydenta, swój Sejm i swój Senat. W sejmie PiS miał 235 posłów i nadal ich tyle ma. Nie ma Senatu, a prezydentura jest zagrożona.

Wreszcie po piąte. Przychodzą do mnie senatorowie PiSu. I tu wszystkich zaskoczę. Nie. Nie po to, żeby mnie do PiSu przeciągnąć. Tu już – po moich publicznych deklaracjach - się poddali. Przychodzą, żeby porozmawiać o swojej przyszłości. Że za cztery lata będą musieli mieć jakiś komitet żeby wystartować, że Władysław Kosiniak-Kamysz jest młodym i perspektywicznym politykiem. Pytają czy mogę dać im numer telefonu do Władysława Kosiniaka-Kamysza. Tak się nie zachowują zwycięzcy. Tak się zachowują przegrani, którzy szukają dla siebie alternatywy.

 

Komentarze  

#2 WeźIdź 2019-10-27 22:47
Kolejna osoba która nie może pogodzić się z tym, że Polacy wybrali PiS. Widocznie wszyscy mieli dosyć złodziejstwa i sprzedaży Polski rynkowi niemieckiemu. Poza tym skoro czołowi politycy z Pana partii nie znają swojego programu wyborczego.. to o czym my rozmawiamy.
Niech już Pan skończy pisać takie wypociny i twierdzić ze ktoś przychodzi prosić o pomoc bo to już jest żałosne.
Redakcje eoborniki proszę o zaprzestanie chorej agitacji jednej partii. Skończcie z ta propaganda no chyba ze cos ktoś z tego z was ma..
zajmijcie się sprawami miasta i regionu.
Cytować
#1 WeźIdź 2019-10-27 20:25
Kolejna osoba która nie może przeżyć ze wygrał PiS.
Chyba ciężko zrozumieć, że Polacy maja dość złodziei i sprzedaży Polski Niemcom.
Poza tym PiS dysponuje programem politycznym i nie zapomina go przede wszystkim jak co niektórzy politycy:)
Niech Pan już da sobie spokój z tymi wypocinami i przestanie wymyślać bo nawet nie jest to już śmieszne ale żałosne a redakcja eoborniki niech w końcu przestanie agitować politycznie i siać niepotrzebna propagandę bo mam wrażenie, że coś ktoś z tego ma.
Zajmijcie się normalnymi tematami z regionu i miasta a Pan jak chce to niech sobie pisze felietony do gazety W. .
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież