Reklamówka Wielkanocna PiSu. Porażka ludzkiego rozumu

Przy życzeniach premiera Morawieckiego, Donald Tusk wychodzi na jakiś katolicki taliban….  - pisze w najnowszym felietonie Jan Filip Libicki.

Dziś krótko. Obejrzałem sobie ostatnie życzenia wielkanocne skierowane do Polaków przez premiera Morawieckiego. Miały to być życzenia, a wyszedł z tego propagandowy filmik reklamowy partii rządzącej. Na kanwie tego smutnego wydarzenia, mam trzy krótkie refleksje.

Pierwsza jest taka, że wydaje mi się czymś absolutnie taktownym, żeby nie łączyć takich ważnych dla Polaków wydarzeń rodzinnych, jak święta Wielkanocy czy Bożego Narodzenia, z nachalną propagandę partyjną. Że to po prostu nie wypada. Że naturalnym wydaje mi się odruch, że po prostu składamy życzenia i w sposób oczywisty uznajemy ten czas za wolny od partyjnej agitacji. Tak się nie stało w tym filmie I uważam to za brak elementarnego wyczucia polskiej tradycji tych świąt, podczas których Polacy są jak najdalsi od polityki. Brak tego wyczucia i to ze strony formacji, która sama siebie definiuje jako niby to arcypolską, jest znaczący..

Kwestia druga. Ta sama formacja definiuje się jednocześnie jako arcychrześcijańska, ale w żadnym elemencie tej reklamówki nie było odniesień do chrześcijańskiego charakteru tych Świąt właśnie. Nie mówię nawet o odniesieniu wprost religijnym, ale coś o powstaniu do nowego życia, o zaczynaniu od nowa, o odradzaniu się nadziei. Nic. Po prostu zero. Czysta propaganda. To dla mnie kolejny dowód, że dziś rządząca formacja odwołuję się do wartości chrześcijańskich czysto instrumentalnie, Że na co dzień ma je po prostu w nosie. Gdyby tak nie było, to w wystąpieniu premiera Morawieckiego, i w całej tej reklamówce, byłby chociaż jakiś ślad najmniejszego odniesienia do tej kwestii. A tu nic. Zero…

I kwestia trzecia. Może ten spot premiera Morawieckiego obejrzały dziesiątki ekspertów. Może mu powiedzieli, że on znakomicie trafia w gusta Polaków, ale jeżeli tak jest – w co ja osobiście bardzo mocno wątpię – to ja o takich gustach musiałbym mieć jak najgorsze zdanie. Bo dla mnie ten klip to jest po prostu najzwyklejsza porażka ludzkiego rozumu. Żeby nie było. Zamieszczam ten klip poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=kqdZTvRDWCA&fbclid=IwAR3AY_J9luR_K-j5U3z0H9u2dUctVV2y7Y8vdmtOILk2V8Tz2C_NeQ9maiQ

I jeszcze jedno. Przyszło mi do głowy, żeby zobaczyć jakie życzenia na Wielkanoc składał Polakom Donald Tusk. I wrzuciłem w wyszukiwarkę hasła Donald Tusk i życzenia wielkanocne.

Otrzymałem na przykład taki filmik. https://m.youtube.com/watch?v=10H-P9IgruA

Przy życzeniach premiera Morawieckiego, Donald Tusk wychodzi na jakiś katolicki taliban…

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież