fbpx

Od jutra #Agropowstanie 2019 ?

W poniedziałek 28.01.2019 w Gościejewie zapowiadany jest protest rolników. Sami rolnicy z AGROuni nazywają protest #Agropowstaniem 2019.

Protest ma rozpocząć się o godzinie 10:00, UWAGA! ZGODNIE Z INFORNMACJĄ UZYSKANA OD KOORDYNATORA AKCJI - W GOŚCIEJEWIE NIE BĘDZIE ŻADNEJ BLOKADY DROGI!

(AKTUALIZACJA) W związku z uzyskanym informacjami od regionalnego koordynatora AGROuni informujemy, że w Gościejewie w dniu jutrzejszym nie będzie żadnej blokady drogi. Protestujący rolnicy są nastawieni na akcję w formie happeningu. Akcja w Gościejewie ma mieć charakter informacyjny z banerami, informacjami przekazywanymi społeczeństwu. Taka forma protestu może okazać się nie tylko mniejszym utrudnieniem dla kierowców ale może przynieść pozytywny oddźwięk i umożliwi zapoznanie się z argumentami protestujących bez niepotrzebnych emocji.

 Jedną z podstawowych przyczyn prostu jest coraz bardziej pogarszająca się sytuacja polskich rolników i producentów żywności. Rolnicy mają pretensje do rządu, że nic nie robi w celu ochrony polskiego rolnictwa przed napływem do Polski obcej żywności. Rolnicy zarzucają polskiemu rządowi, że nic nie robi w kierunku rozwoju polskiej wsi, a wręcz działa na jego niekorzyść.

Czarę goryczy w ostatnim czasie przechyliło podjęcie rozmów z Litwą na temat przywrócenia zgody na import wieprzowiny z tego kraju, który wprowadzono w grudniu 2018 po protestach rolników na A2. Rolnicy protestują przeciwko importowi wieprzowiny ze stref zarażonych ASF, dodatkowo twierdzą, ze głównymi producentami wieprzowiny na Litwie są firmy duńskie.

Poniżej prezentujemy pismo AGROuni jakie będzie jutro oficjalnie opublikowane.

agrounia 28012019

Źródło: https://www.facebook.com/projektAGROunia/