6 stycznia w Ryczywole (film)

6 stycznia był finałem obchodów 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Ryczywole.

27 grudnia na Placu 1 Maja zaprezentowano wspaniałą iluminację świetlną. Wzięli w niej udział nie tylko kibice Golnicy Ryczywół, ale także strażacy i inne chętne osoby. Rynek ogarnęła czerwona poświata.

10 dni później odbyła się się druga część odsłony obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Dla mieszkańców Ryczywołu to data znacząca. 6 stycznia 1919 roku udało się wyzwolić miejscowość z niemieckiej niewoli. O szczegółach tego wydarzenia mówił doktor Robert Zimny podczas wystąpienia w Gminnym Ośrodku Kultury. Wówczas też wyświetlono dwie projekcje filmowe poświęcone wydarzeniom z przed stu lat.

Oprócz tego można było zrobić sobie zdjęcie z kibicami Golnicy przebranymi za powstańców. Wydarzeniu towarzyszyły także okolicznościowe bilety, a na głodnych czekała m.in. grochówka.

Całość zwieńczył przemarsz na cmentarz parafialny i zapalenie zniczy na grobach powstańców.

Organizatorami wydarzeń w Ryczywole 27 grudnia oraz 6 stycznia byli: Golnica Ultras, OSP Ryczywół i KS Golnica Ryczywół. Więcej wydarzeń z Ryczywołu znajduje się nayoutube.com/eoborniki

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież