Poseł K. Paszyk o sytuacji rolników

Obornicki poseł Krzysztof Paszyk rozumie rolników i źle ocenia politykę rządu.

Przed tygodniem rolnicy wyjechali na drogę krajową nr 11 na odcinku Piła-Ujście. Dziś, pomimo wycofania się z patronatu nad akcją izb rolniczych, traktory pojawią się na głównej arterii między Rogoźnem i Golęczewem. Poseł Paszyk zna sytuację rolników i ich popiera:

W pełni zgadzam się z protestującymi rolnikami. Utrzymująca się trudna sytuacja na rynkach rolnych (szczególnie niskie ceny żywca), przy bierności rządu, nie pozostawia im wyboru i zmusza do podjęcia akcji protestacyjnej na drogach.

Jeszcze w 2015 r. ASF był zjawiskiem marginalnym, nie rzutującym na produkcję rolną. Dziś, po 3 latach rządów PiS końca epidemii nie widać, a coraz to nowe przypadki tej choroby sa stwierdzane w kolejnych powiatach. Nie bez znaczenia jest też brak stanowczego działania rządu, jeśli idzie o przeciwdziałanie skutkom suszy.

Czarę goryczy przelewa bierność wobec wspólnotowej polityki rolnej, np. brak sprzeciwu wobec zwiększenia importu płodów rolnych z Ukrainy, czy nie rokujące najlepiej negocjacje o nowy budżet na rolnictwo.

Przypominamy, że protest rolników rozpocznie się o godz. 11:00 pomimo wcześniejszcyh informacji o odłożeniu akcji do lutego.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież