fbpx

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie S11

Temat budowy S11 jest bardzo gorący, dyskutowany już w okresie kampanii wyborczej, konsultacje tak naprawdę ruszają dopiero w styczniu 2019. Przedstawiamy oficjalną informację przekazaną przez GDDKiA.

Zakończył się pierwszy etap związany z wyznaczeniem korytarzy dla S11 w Wielkopolsce. Wykonane Studium Korytarzowe określa lokalizację pasa terenu pod nowe zamierzenie drogowe, z uwzględnieniem regionalnych i lokalnych uwarunkowań geograficznych, przyrodniczych i społecznych. Zaczynamy pracę nad kolejnym etapem a mianowicie Studium Techniczno- Ekonomiczno –Środowiskowego (STEŚ), gdzie w poszczególnych korytarzach Projektant wkreśli oś drogi, określi jej niweletę, a także opracuje powiązania z istniejącą siecią drogową, rozwiąże problemy obsługi terenów przyległych oraz zaproponuje sposoby pokonania przeszkód terenowych ( obiekty inżynierskie) czy też kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną. Przeprowadzone będą również konsultacje społeczne, w ramach których odbędą się otwarte spotkania z mieszkańcami.  Umożliwi to wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z proponowanymi wariantami przebiegu drogi, jak również wyrażenie opinii oraz złożenie uwag i wniosków w odniesieniu do nich.

Zapraszamy  mieszkańców do udziału w pierwszych spotkaniach  informacyjnych dotyczących opracowań projektowych dla drogi ekspresowej S11 na odcinku Poznań – Oborniki wraz z obwodnicą Obornik obejmujące ETAP: Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe.

Spotkania informacyjne ze społecznością lokalną oraz innymi zainteresowanymi stronami odbędą się, według następującego harmonogramu:

Gmina

Data

Godzina

Miejsce

Urząd Gminy Suchy Las

ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las

09-01-2019r.

(Środa)

16:00

Świetlica w Golęczewie

ul. Dworcowa 61A

62-001 Golęczewo

Urząd Miejski w Obornikach

ul. Marsz. J. Piłsudskiego 76
64-600 Oborniki;

 

Urząd Miejski w Rogoźnie

ul. Nowa 2

64-610 Rogoźno

10-01-2019r.

(Czwartek)

17:00

Centrum Rekreacji Oborniki
- sala konferencyjna

ul. Czarnkowska 84

64-600 Oborniki

Kolejne spotkania  dla poszczególnych odcinków S11 zostaną ustalone a informacja o nich zostanie opublikowana.

Podczas organizowanych spotkań, mieszkańcy będą mogli zapoznać się z zaprojektowanymi wariantami przebiegu drogi S11 wraz z obsługą komunikacyjną terenu przyległego (naniesionymi na ortofotomapy), jak również wyrazić w Ankietach opinie na temat preferencji dot. przebiegu drogi. Ponadto w Ankiecie można zgłosić uwagi i wnioski dotyczące proponowanych rozwiązań projektowych.

Ankiety dostępne będą na stronach internetowych Urzędów Miast i Gmin, jak również w ich siedzibach. Wypełnioną Ankietę będzie można złożyć w trakcie spotkań informacyjnych, bądź w terminie 14 dni od spotkania we właściwym terenowo Urzędzie. Może zostać również przesłana pocztą bezpośrednio na adres Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, ul. Siemiradzkiego 5a, 60-763 Poznań, bądź na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

S11 OP STEŚ Obwieszczenie Oborniki 002

 

S11 OP STEŚ Obwieszczenie Suchy Las 002