Gmina Oborniki w finale konkursu Wielkopolskie Gminy Przyjazne Rodzinie

Gmina Oborniki znalazła się w ścisłym finale konkursu "Wielkopolskie Gminy Przyjazne Rodzinie".

Gołańcz, Łęka Opatowska i Opatówek to trzy "Wielkopolskie Gminy Przyjazne Rodzinie". Wyróżnienia podczas uroczystej gali wręczyli laureatom wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Marlena Maląg. Gminę Oborniki, która znalazła się wśród 6 samorządów spośród kilkudziesięciu, reprezentował na spotkaniu burmistrz Tomasz Szrama.

To już trzecia edycja konkursu, którego celem jest promowanie samorządów najaktywniej angażujących się w działania prorodzinne. Tytuł "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" jest prestiżowym wyróżnieniem dla samorządów. Do udziału w konkursie zgłosiło się kilkadziesiąt gmin z terenu Wielkopolski. Rekomendacji 6 kandydatów do nagród dokonała działająca przy wojewodzie wielkopolskim Rada Rodziny. Spośród nich wojewoda Zbigniew Hoffmann dokonał wyboru trzech laureatów.

Uroczystość rozpoczęła się od występu zespołu wokalno-instrumentalnego Agnus Dei z Kalisza. Wydarzenie było także okazją do podsumowania konkursu plastycznego "Ja i moja rodzina" zorganizowanego przez wojewodę wielkopolskiego. Wybrane prace zilustrowały kalendarz na 2019 rok wydany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Punktem kulminacyjnym gali było wyłonienie zwycięzców w tegorocznej edycji konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie". Pierwszym z laureatów została gmina Gołańcz, której mieszkańcy mogą korzystać między innymi z gminnego becikowego, a z myślą o najmłodszych oferowane są bezpłatne zajęcia dodatkowe w szkołach. W gminie funkcjonuje też Centrum Wspomagania Rodziny oraz Rodzicielska Grupa Wsparcia. Starsi mieszkańcy mogą korzystać z Gminnej Karty Seniora. W ostatnim czasie gmina sfinansowała budowę kilku siłowni na świeżym powietrzu oraz placów zabaw dla dzieci.

Wyróżnienie trafiło także do gminy Łęka Opatowska. Samorząd wspiera mieszkańców prężnie realizując gminny Program Wspierania Rodziny. Prowadzi Świetlicę Środowiskową "Słoneczko", która w bardzo wszechstronny sposób, swoimi działaniami wspiera lokalną społeczność. Mieszkańcy mogą uczestniczyć w rodzinnych rajdach rowerowych oraz wycieczkach krajoznawczych, licznie organizowanych przez samorząd. Gmina finansuje również kolonie letnie dla dzieci oraz realizuje program "Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie kaliskim".

Trzecią "Wielkopolską Gminą Przyjazną Rodzinie" została gmina Opatówek. Gmina zapewnia wszystkim uczniom transport do szkół. Na terenie gminy realizowane są liczne projekty prorodzinne: warsztaty edukacyjne, pikniki i programy profilaktyczne. Samorząd współorganizuje wyjazdy na wypoczynek letni i zimowy dla dzieci. Mieszkańcy gminy mogą rodzinnie spędzać czas, uczestnicząc w rajdach rowerowych, turniejach piłki nożnej czy wieczorach patriotycznych.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież