Statuetka Anny Stefańczyk dla obornickich amazonek

Obornickie amazonki otrzymały Statetkę Anny Stefańczyk.

Statuetka przechodnia Anny Stefańczyk stała się dla Amazonek pięknym symbolem trwających od 1997 r. pielgrzymek dla Matki Boskiej Częstochowskiej. Wspólnie pielgrzymują każdego roku by podziękować Madonnie za życie, zdrowie i opiekę.

Ufundowała ją rodzina Anny Stefańczyk, zmarłej pierwszej prezeski częstochowskich Amazonek. Do jej powstania wykorzystany został Złoty Łuk – najwyższa nagroda dla osób działających na rzecz Amazonek, którą została uhonorowana prezes Stefańczyk.

Przechodnia Statuetka została przekazana Wielkopolskiej Unii Wojewódzkiej 6 października 2018 r. podczas XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki kobiet po chorobie nowotworowej piersi na Jasną Górę.

Obornickim amazonkom oddano ją 22 listopada w sali parafii Miłosierdzia Bożego. Statuetka ta odwiedzi wszystkie kluby Unii Wielkopolskiej Amazonek.

Jest to ogromne wyróżnienie, docenienie działań na rzecz kobiet po leczeniu raka piersi.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2