fbpx

Rogozińscy radni w 3 klubach (film)

Rogozińscy radni będą zrzeszeni w 3 klubach.

Wtorkowa sesja nie tylko wyłoniła skład prezydium Rady Miejskiej. Pod koniec obrad zgłoszone zostały kluby, w których będą zrzeszeni radni. Piętnastu radnych podzieliło się na 3 grupy. Najliczniejszym klubem będzie ten, na którego czele stoi Adam Nadolny. „Rogoźno – Nasza Gmina” będzie miała 7 radnych. Oprócz przewodniczącego Nadolnego będą to: Katarzyna Erenc-Szpek, Longina Kolanowska, Bartosz Perlicjan, Roman Kinach, Zbigniew Chudzicki i Łukasz Zaranek.

Pięć osób ma liczyć Nasza Gmina. Przewodniczącym klubu jest Henryk Janus. Oprócz niego udział w grupie zadeklarowali: Maciej Kutka, Paweł Wojciechowski, Sebastian Kupidura, Hubert Kuszak.

Dla dobra mieszkańców to trzeci klub. Przewodniczącym jest Jarosław Łatka. Dwóch pozostałych radnych to Ewa Wysocka i Krzysztof Nikodem.

Wszystkie kluby zadeklarowały chęć współpracy z burmistrzem Romanem Szuberskim. Radni z klubów Rogoźno-Nasza Gmina oraz Nasza Gmina to osoby z KWW SKO Nasza Gmina – Nasz Powiat. Osoby związane z zrzeszeniem pod patronatem Henryka Janusa są postrzegane przez członków drugiego klubu jako zdrajcy. Szerzej o powodach takiego nastawienia już niebawem napiszemy na naszym portalu.