Przejdź do głównej treści

Oborniki na zdjęciach 15 lat temu z lotu ptaka (motolotni).

| MP | Lokalne

To tylko 15 lat a może aż 15 lat. Na zdjęciach wykonanych z lotu „motolotnią” widać jak na dłoni miejsca, które obecnie są już inaczej zagospodarowane, zabudowane, zmienione. Ta historia tworzy się na naszych oczach…

Dziekujemy za udostepnienie zdjęć panu Mateuszowi Sujakowi za udostępnienie zdjęć:) . Zachęcamy również do przeglądania naszej galerii zdjęć, mamy tam zdjęcia od 2011 roku z różnych miejsc, imprez.

{phocagallery view=category|categoryid=294|limitstart=0|limitcount=120}

 

W dniu 8 grudnia 2025 roku w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. wody w powiecie obornickim, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czwartek 11 grudnia prezes  PWiK Oborniki – Krzysztof Nowacki podpisał w Warszawie umowę z Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Robertem Gajdą, przy udziale Roberta Markiewicza, Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.
Reprezentantki LGD Kraina Trzech Rzek wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie w Warszawie.
W powiecie obornickim wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do 14 rodzin. Za każdą z nich stoi inny zupełnie inna historia, ale jedno pozostaje wspólne: ogromna potrzeba wsparcia. To pomoc, która nie tylko spełnia materialne potrzeby, ale daje coś więcej - wiarę w dobro.
6 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, podczas którego wyróżniono organizatorów najważniejszych imprez sezonu oraz medalistów międzynarodowych zawodów.
8 grudnia 2025 roku dokonano odbioru prac remontowych na drodze gminnej Tłukawy–Igrzyna. To kolejny krok w poprawie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców naszej gminy - informuje ryczywol.pl
Rogozińscy urzędnicy zareagowali na wchodzenie na teren ronda, gdzie wiele osób robi sobie zdjęcia z bombką.