To oni zadecydują o układzie sił w Radzie Powiatu Obornickiego

Trwają negocjacje w sprawie układu sił w Radzie Powiatu Obornickiego.

Niedzielne wybory w gminie Oborniki potwierdziły silną pozycję Tomasza Szramy.  14 mandatów  w Radzie Miejskiej oraz  kolejnych 5 w Radzie Powiatu dają wiele możliwości negocjacyjnych. W przypadku obornickiej gminy sytuacja jest czytelna. Komitet burmistrza Szramy ma większość. Inaczej jest w drugiej radzie.

Rada Powiatu Obornickiego składa się z 17 mandatów. 10 przypada na okręg  nr 1 (Oborniki) i 7 na okręg nr 2 (Rogoźno-Ryczywół). Tomasz Szrama ma do dyspozycji 5 szabel oraz dodatkowo należy tu dodać Katarzynę Woźniak z Koalicji Obywatelskiej. Sojusz z burmistrzem Romanem Szuberskim daje dodatkowo Szramie 2 głosy.  Do rządzenia potrzebne jest minimum 9 radnych. Tu zaczyna się problem wyjątkowy – kłopot bogactwa.

Andrzej Okpisz z Prawa i Sprawiedliwość zawsze chętnie współpracował z władzami z ul. Piłsudskiego 76,  a wraz z nim cała partia. Tak z resztą wyglądały rządy w powiecie w ostatnich latach. Tomasz Szrama jednak pamięta też o pośle Krzysztofie Paszyku. Musi znaleźć rozwiązanie, albowiem w ostatnich latach nie po drodze z przedstawicielami partii z koniczynką było Romanowi  Szuberskiemu. Z resztą trudno się dziwić, że tak wyglądało to w Rogoźnie, gdzie przez kilka lat rządził Bogusław Janus. Od 2014 roku stał się PSL w tym samorządzie opozycją.

Bez zgody Romana Szuberskiego Tomasz Szrama nie odważy się podjąć decyzji. Stan finansów w Powiecie Obornickim nie jest najlepszy, a Gmina Oborniki nie zamierza sama sponsorować ten samorząd.  Polskie Stronnictwo Ludowe musi więc liczyć na przychylne słowo Burmistrza Rogoźna.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież