Będzie kolejne spotkanie w sprawie S11

Mieszkańcy Rożnowa walczą o zmianę przebiegu korytarzy S11.

W poniedziałek, 22 października odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Posiedzenie dotyczyło podjęcia decyzji w jakim kierunku mają pójść dalsze czynności związane z wskazaniem preferowanych korytarzy przebiegu planowanej drogi S11.

Burmistrz Obornik ponownie zapoznał radnych oraz przybyłych mieszkańców z wariantami przedstawionymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz przekazał opinię mieszkańców ze spotkań wiejskich, które się odbyły się w Rożnowie, Żernikach, Łukowie oraz Świerkówkach.

Przedstawicielka Rożnowa odczytała poprawioną petycję mieszkańców, która nie zawierała wskazania proponowanego przebiegu S11 przez sołectwa Żerniki, Łukowo, Rożnowo oraz Marszewiec, a jedynie wyrażała sprzeciw przeciwko zaproponowanym przez GDDKiA wariantom korytarzy.

 Po pełnej emocji, burzliwej dyskusji zaproponowano powołanie zespołu do spraw ustalenia własnego przebiegu S11, w skład którego mają wejść przedstawiciele zainteresowanych sołectw, przedstawiciel komisji Gospodarki Terenowej, przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz Tadeusz Witek. Po ustaleniu składu zespołu wraz z projektantem zostanie podjęta próba zaproponowania przebiegu S11, który będzie akceptowalny przez wszystkich zainteresowanych.

 Kolejne spotkanie, tym razem z mieszkańcami wsi Maniewo, Gołębowo, Ocieszyn, Gołaszyn i Kowanowo ustalono na czwartek, 25 października w szkole w Maniewie. Początek zebrania o godz. 18:00.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2