Dla kogo mandaty do Rady Powiatu Obornickiego?

KWW Tomasza Szramy ma, aż 5 radnych w Radzie Powiatu Obornickiego.

Są już wstępne wyniki wyborów do Rady Powiatu Obornickiego. W okręgu nr 1, a więc dotyczącym gminy Oborniki, 5 mandatów przypadło komitetowi Tomasza Szramy. Z tej listy w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego zasiądą: Anna Biedna, Zofia Kotecka, Waldemar Cyranek, Piotr Neter i Przemysław Szrama. Prawo i Sprawiedliwość to już standardowo osoba Andrzeja Okpisza, do którego dołączył Wiesław Bartkowiak.Po jednym mandacie otrzymali także: Katarzyna Woźniak (KWW KO), Piotr Desperak (KWW MW) i Andrzej Ilski (KW PSL).

W gminach Ryczywół i Rogoźno było do zdobycia 7 mandatów. Najwięcej, bo 3 mandaty, przypadły KWW SKO Nasza Gmina-Nasz Powiat. Najwyższy wynik uzyskała Renata Tomaszewska (ponad 1300 głosów). Kolejne mandaty trafiły do Agaty Pasternak i Roberta Zimnego. Z KW PSL najlepszy wynik uzyskał Bogusław Janus. Blisko połowę mniej uzyskał drugi Błażej Cisowski, a za nim znalazła się Anna Nowicka. Te 3 osoby mają także zostać radnymi powiatowymi. Ostatni mandat przypadł Zbigniewowi Nowakowi z KW PiS.

W związku z otrzymaniem mandatu przez Michała Bogacza z KWW Gotowi Do Działania zmienia się struktura mandatów w okręgu nr 2. Jeden głos mniej otrzyma KWW SKO Nasza Gmina-Nasz Powiat. Ostatecznie sytuacja w okręgu nr 2 przedstawia się następująco: KW PSL -3, KWW SKO NG-NP - 2, KW PiS -1, KWW GDD - 1.

To już najprawdopodobniej ostateczny układ mandatów.

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież