Obornicka Rada Seniorów wybrała prezydium

Nowa Obornicka Rada Seniorów zebrała się po raz pierwszy 12 października.

W gminie Oborniki mieszka około 7000 osób, które ukończyły 60 rok życia.

To ponad 20% całego, obornickiego  społeczeństwa. W samorządzie grupę tę reprezentuje 21 członków Obornickiej Rady Seniorów. To oni stanowią organ doradczy burmistrza w zakresie polityki senioralnej. Sygnalizują problemy, potrzeby i oczekiwania osób starszych, zachęcają do integracji, dbają o aktywizację seniorów.

W niedzielę, 30 września odbyły się wybory do Obornickiej Rady Seniorów II kadencji na lata 2018-2022. W tajnym głosowaniu w jednym z 10 lokali wyborczych mogły wziąć udział wszystkie osoby, zamieszkujące na terenie naszej gminy, które w dniu wyborów miały ukończone 60 lat.

Wybrani przez nich radni, po raz pierwszy w tej kadencji spotkali się 12 października. Radni II kadencji odebrali wówczas legitymacje z rąk Burmistrza Tomasza Szramy, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Henryka Brodniewicza oraz Wicestarosty Powiatu Obornickiego Andrzeja Okpisza.

Najważniejszym punktem było jednak wybranie prezydium rady. W skład którego weszli Sekretarz: Elżbieta Borowiak, Wiceprzewodniczący – Mieczysław Jęchorek oraz wybrany jednogłośnie przewodniczący Eugeniusz Kierstan.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież