Wyróżnienie dla obornickiej Biblioteki Publicznej

Dyrektor Mateusz Klepka odebrał w Warszawie wyróżnienie dla Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w ramach konkursu IDOL.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie IDOL i zdobyła pierwsze miejsce w kategorii placówka kultury. Konkurs organizowany był przez Fundację Szansa dla Niewidomych i miał na celu promocję pozytywnych działań względem osób z dysfunkcjami wzroku.

Uroczysta gala odbyła się podczas XVI konferencji Reha for The Blind in Poland w sobotę, 13 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyróżnienie dla biblioteki odebrał dyrektor Mateusz Klepka oraz radny Rady Miejskiej Marek Lemański szczególnie zaangażowany w działania na rzecz osób niewidomych i słabowidzących.

Biblioteka od 2009 roku, dzięki współpracy z Biblioteką Centralną Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie, prowadzi dział książki mówionej. Dzięki temu osoby niewidome, ludzie z innymi niepełnosprawnościami oraz seniorzy mogą regularnie obcować z literaturą. Biblioteka oferuje m.in. interesujący zbiór polskiej i światowej literatury obejmujący około 7 tysięcy tytułów. Książki są udostępniane w formacie Czytak, Daisy lub na e-lektorach.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież