Mieszkańcy Rożnowa odrzucili propozycje GDDKiA (film)

Mieszkańcy Rożnowa podjęli uchwałę o odrzuceniu propozycji GDDKiA dotyczących korytarzy S11 na terenie ich Sołectwa.

W Wiejskim Domu Kultury w Rożnowie w piątkowy wieczór odbyło się zebranie. Spotkanie zorganizował Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Wraz z nim przybyło kilku radnych. Tematem zebrania był przebieg S11 przez teren Sołectwa Rożnowo.

Mieszkańcom przedstawiono wszystkie warianty planowej drogi, łącznie z tym przygotowanym przez Wojciecha Kasperka. Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiadali: burmistrz Tomasz Szrama, kierownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Przemysław Mączyński oraz radni z Komisji Gospodarki Terenowej i Bezpieczeństwa Mienia Publicznego z przewodniczącym Pawłem Dregerem włącznie. Pomocą służyli chętnie sołtys Tomasz Łukaszewicz oraz kierownik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Anna Łukaszewicz. W zebraniu uczestniczyło 88 osób. W związku z tym, że zebrani obawiali się, że każda z propozycji może oznaczać wyburzanie kilku domów czy gospodarstwa przyjęto uchwałę odrzucającą wszystkie propozycje. Decyzja zapadła jednogłośnie.

Temat ma być kontynuowany na sesji 17 października. Poniżej prezentujemy zapis ostatnich minut zebrania. Nagranie całego zebrania opublikujemy po weekendzie.

 

Komentarze  

+2 #5 Wojciech Kasperek 2018-10-08 23:10
Propozycje społeczne powinny rozpocząć debatę a nie być podsuwane pod głosowanie! A tak na marginesie to autor wariantu niebieskiego (kolizyjnego) znajdował się na zebraniu.
Cytować
-1 #4 Łukas 2018-10-08 22:51
[quote name="Wojciech Kasperek"]Chcia łbym poinformować że artykuł nie jest w pełni precyzyjny ponieważ zaprojektowany przeze mnie wariant w kolorze różowym przebiega bez wyburzeń. Chciałbym również oznajmić że materiały przedstawiane na zebraniu są nie kompletne. Z przykrością muszę napisać że o Zebraniu Wiejskim w Rożnowie nie zostałem ani powiadomiony, ani zaproszony do przedstawienia moich bez kolizyjnych wariantów, których głównym celem jest rozpoczęcie konsultacji z mieszkańcami wsi przez które przebiegają korytarze. Chciałbym również poinformować że wczoraj spotkał się zemną Sołtys Rożnowa Pan Tomasz Łukasiewicz z którym wspólnie ustaliliśmy że 16 września 2018r odbędzie się spotkanie dotyczące drogi S11 na które zapraszamy wszystkich zainteresowanyc h mieszkańców[/qu ot Niestety brak twórcy tego wariantu na zebraniu nie pomógł rozwiać obaw mieszkańców.
Cytować
+1 #3 Wojciech Kasperek 2018-10-08 20:19
Chciałbym poinformować że artykuł nie jest w pełni precyzyjny ponieważ zaprojektowany przeze mnie wariant w kolorze różowym przebiega bez wyburzeń. Chciałbym również oznajmić że materiały przedstawiane na zebraniu są nie kompletne. Z przykrością muszę napisać że o Zebraniu Wiejskim w Rożnowie nie zostałem ani powiadomiony, ani zaproszony do przedstawienia moich bez kolizyjnych wariantów, których głównym celem jest rozpoczęcie konsultacji z mieszkańcami wsi przez które przebiegają korytarze. Chciałbym również poinformować że wczoraj spotkał się zemną Sołtys Rożnowa Pan Tomasz Łukasiewicz z którym wspólnie ustaliliśmy że 16 września 2018r odbędzie się spotkanie dotyczące drogi S11 na które zapraszamy wszystkich zainteresowanyc h mieszkańców
Cytować
#2 Zainteresowany 2018-10-07 23:38
YOP - zainteresuj się tematem a potem się wypowiadaj , w skrócie droga ma być i nikt niema wątpliwości ale nie przez domy świeżo postawione i gospodarstwa pokoleniowe, geodeta p. Kasperek znalazł alternatywną drogę w której nie zburzyli by tyle budynków lecz GDDKIA to nie odpowiada ponieważ musieli by wydać troche wiecej pieniędzy. Czyli znowu liczy się kasa nie LUDZIE !
Cytować
-3 #1 YOP 2018-10-07 19:40
Rany czyli co, gdzie ma być ta droga, w powietrzu? Wszyscy narzekają na korki, na brak mostu!! Rożnowo jaką dajecie alternatywę? Mówicie tylko nie u mnie, ale w takim razie którędy ma iść ta obwodnica? Wniosek jeden - obwodnicy nie będzie i narzekajcie sobie potem na korki.
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież