Będą kolejne ścieżki rowerowe w gminie Oborniki (film)

Gmina Oborniki będzie miała kolejne ścieżki rowerowe.

W ostatnich latach powstało kilka bardzo ważnych ścieżek rowerowych. Do tych najbardziej lubianych należy ta poprowadzona od ronda w Kowanówku, poprzez ul. Sanatoryjną i Rudki do ul. Czarnkowskiej. Stąd fani rowerów i biegania mogą przemieścić się dalej do ul. Bielawskiej, a stamtąd przez Wybudowanie i Przylesie do ul. Obrzyckiej. Dzięki niedawno oddanej schetynówce Oborniki mają "rowerową obwodnicę". Łączy ona północną część miasta z zachodnią. 

W tej chwili Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich projektuje ścieżkę do Żernik. 250.000 zł dokłada do tej inwestycji Gmina Oborniki. Już niedługo więc powstanie bardzo ważna, choćby ze względów bezpieczeństwa, rowerowa autostrada we wschodniej części samorządu. Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 178 brakuje kilku odcinków ścieżki. W kierunku Szamotuł WZDW ma podjąć prace jednak dopiero po ukończeniu inwestycji w kierunku Murowanej Gośliny.

Lada moment oddana oficjalnie do użytku zostanie ścieżka rowerowa do Stobnicy. Blisko 20 km asfaltowej drogi dla rowerzystów będzie na pewno wielką atrakcją turystyczną. Wspaniały klimat nadwarciańskiej doliny i z drugiej strony Puszczy Noteckiej będzie magnesem dla wielu osób. 

Bezpieczne szlaki pieszo-rowerowe mają powstać w Uścikowie, Bogdanowie i Wymysłowie. Planowane są też inwestycje w Rożnowie, jak choćby na drodze prowadzącej do Obornik (ul. Towarowa). Potrzeb jest wiele, ale wymagają one wielu nakładów. Wiele z nich ma jednak wkrótce się zmaterializować. O części z nich rozmawialiśmy z radnym Pawłem Dregerem.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież