Wyróżnienie dla Adam Olejnika

Adam Olejnik został wyróżniony tytułem "Samorządowca 20-lecia".

Czwartkowa sesja Rady Powiatu rozpoczęła się od uroczystości wręczenia Staroście Obornickiemu Adamowi Olejnikowi honorowej statuetki i wyróżnienia „Samorządowca 20-lecia”, przyznanego przez Związek Powiatów Polskich. Wręczył je wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, Starosta Świebodziński Zbigniew Szumski.

W tym roku samorządy powiatowe obchodzą jubileusz 20-lecia. Jest to okazja do uhonorowania samorządowców, którzy mają szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej. Do grona takich osób należy Starosta Obornicki Adam Olejnik.

Od początku istnienia powiatu jest radnym Rady Powiatu Obornickiego. W latach 1998-2010 był przewodniczącym Komisji Finansów Rady Powiatu oraz nieetatowym członkiem Zarządu Powiatu w latach 2002-2010.

Od 2010 roku do chwili obecnej pełni funkcję Starosty Obornickiego. W roku 2017 obchodził jubileusz 50- lecia nieprzerwanej pracy zawodowej. Pan Adam Olejnik został odznaczony m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalem za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, odznaką „Zasłużony działach ruchu spółdzielczego” oraz medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”.

W pracy samorządowej od początku z dużym znawstwem interesował się sprawami budżetowymi. Dzięki właściwej polityce finansowej starosty, niewielki Powiat Obornicki z olbrzymimi potrzebami, przez wszystkie lata nigdy nie popadł w jakiekolwiek perypetie finansowe. Pomimo skromnych dochodów własnych, powiat zawsze miał na uwadze wysoki udział wydatków majątkowych w strukturze budżetu. W czasie kadencji starosty Olejnika wybudowano nowy budynek szpitalny o powierzchni 2500 m², a także zmodernizowano i rozbudowano dwa inne budynki. Wcześniej zaniedbany technicznie obornicki szpital w grudniu 21018 roku będzie spełniał wszystkie wymogi Ministra Zdrowia. Dobrze zorganizowana sieć placówek oświatowych mieści się w zadbanych technicznie budynkach, także zabytkowych, co również jest zasługą Starosty Adam Olejnika.

Rok 2017 powiat zamknął 28,75 % udziałem wydatków majątkowych w budżecie, przy 30% zadłużeniu w stosunku do dochodów.

Starosta Adam Olejnik jest człowiekiem niezwykle życzliwym i otwartym na dialog i współpracę z wszystkimi instytucjami i mieszkańcami powiatu.

Rok 2018 jest dla samorządów terytorialnych rokiem szczególnym. 100 lat temu Polska odzyskała Niepodległość. W tamtym okresie odradzał się także samorząd terytorialny będący podwaliną pod budowanie wolnego państwa polskiego. Z kolei 20 lat temu, 5 czerwca 1998 roku, uchwalona została ustawa o samorządzie powiatowym.

związek powiatów polskich adam olejnik

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież