fbpx

Gmina Oborniki sama wybuduje poczekalnię

Gmina Oborniki nie zamierza dłużej negocjować z PKP SA warunki budowy nowego dworca kolejowego.

Po zakończeniu budowy dworca autobusowego Gmina prowadziła negocjacje z PKP SA, które wycofało się rozbiórki istniejącego dworca Oborniki Miasto i budowy nowego, który architektonicznie wzorowany miał być na istniejących już tego typu budowlach, np. w Mławie (na zdjęciu).

Przypominamy, że według pierwotnych założeń cała inwestycja miała być podzielona na trzy instytucje Gminę, PKP PLK i PKP SA. Wszystkie trzy przedsięwzięcia razem miały zapewnić nowoczesny, zintegrowany system przesiadkowy. Jednak z uzgodnień wywiązały się jedynie Gmina Oborniki i PKP PLK. Są nowe tory i wydłużony peron, jest przestronny, nowoczesny dworzec autobusowy, zabrakło części deklarowanej wcześniej przez PKP SA (polegająca na budowie zadaszonej poczekalni z toaletami i punktami obsługi pasażerów), które wycofało się już w momencie gdy Gmina rozpoczęła inwestycję, na którą uzyskała wielomilionowe dofinansowanie.

Po wycofaniu się spółki Gmina zaoferowała, że może dołożyć pieniędzy na  postawienie planowanego budynku, jednak i ta opcja została przez PKP odrzucona.

Nie widzę możliwości dalszych negocjacjimówi Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. PKP nie jest zaineresowane współpracą z nami. Dlatego też podjęliśmy decyzję, iż to Gmina zbuduje poczekalnię z toaletami w całości z własnych środków, po czym przekaże ją w zarząd PKP. – wyjaśnia.