Gmina Oborniki sama wybuduje poczekalnię

Gmina Oborniki nie zamierza dłużej negocjować z PKP SA warunki budowy nowego dworca kolejowego.

Po zakończeniu budowy dworca autobusowego Gmina prowadziła negocjacje z PKP SA, które wycofało się rozbiórki istniejącego dworca Oborniki Miasto i budowy nowego, który architektonicznie wzorowany miał być na istniejących już tego typu budowlach, np. w Mławie (na zdjęciu).

Przypominamy, że według pierwotnych założeń cała inwestycja miała być podzielona na trzy instytucje Gminę, PKP PLK i PKP SA. Wszystkie trzy przedsięwzięcia razem miały zapewnić nowoczesny, zintegrowany system przesiadkowy. Jednak z uzgodnień wywiązały się jedynie Gmina Oborniki i PKP PLK. Są nowe tory i wydłużony peron, jest przestronny, nowoczesny dworzec autobusowy, zabrakło części deklarowanej wcześniej przez PKP SA (polegająca na budowie zadaszonej poczekalni z toaletami i punktami obsługi pasażerów), które wycofało się już w momencie gdy Gmina rozpoczęła inwestycję, na którą uzyskała wielomilionowe dofinansowanie.

Po wycofaniu się spółki Gmina zaoferowała, że może dołożyć pieniędzy na  postawienie planowanego budynku, jednak i ta opcja została przez PKP odrzucona.

Nie widzę możliwości dalszych negocjacjimówi Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. PKP nie jest zaineresowane współpracą z nami. Dlatego też podjęliśmy decyzję, iż to Gmina zbuduje poczekalnię z toaletami w całości z własnych środków, po czym przekaże ją w zarząd PKP. – wyjaśnia.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież