Dożynki w Żernikach (film)

Obornickie gminne dożynki odbyły się w tym roku w Żernikach.

Przed rokiem święto plonów w gminie Oborniki odbyło się w Osowie. W 2018 roku dożynki zorganizowano po wschodniej części gminy, tj. w Żernikach. Gospodarzem wsi jest Adam Kołodziej. Starostami podczas święta plonów byli: Katarzyna Szacik i Stanisław Kołodziej.

Bogata historia tej pięknej miejscowości sięga XIV wieku. Nierozerwalnie łączy się umiłowaniem mieszkańców do ojczystej, polskiej ziemi. Obszerną rolniczą tradycję dostrzec można w prężnie rozwijających się gospodarstwachmówił Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. (…) jest to miejscowość ludzi bardzo aktywnych, przywiązanych do tradycji, a jednocześnie otwartych na nowoczesne metody funkcjonowania – dodał burmistrz, gratulując sukcesów Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju wsi Żerniki.

W 2012 roku gminne dożynki organizował Ocieszyn. Jak wspomina tamte dni Sołtys Ocieszyna Błażej Pacholski?

To było niezapomniane doświadczenie i wielkie wyróżnienie dla naszego Sołectwa. Byłem dumny z naszych mieszkańców. Wiem, jak wiele pracy i czasu wymaga zorganizowanie takiej imprezy. Gratuluję sołtysowi Adamowi Kołodziejowi i mieszkańcom wsi. Wielki szacunek. Cieszę się, że mogłem w tym święcie uczestniczyć - dodał na koniec Pacholski.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji filmowej z sobotniego święta plonów w Żernikach. 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2