Dożynki w Uścikowie (foto+film)

W sobotę dożynki sołeckie odbyły się między innymi w Uścikowie.

Największe święto plonów w powiecie obornickim odbyło się w miniony weekend w Kaziopolu. Tam organizowane były dożynki o randze gminnej. Nie tylko jednak rogoźnianie 1 września świętowali. Tego dnia dożynki odbywały się także w Uścikowie. Oprócz klasycznego wieńca organizatorzy, a więc Rada Sołecka, OSP Uścikowo i sołtys Paweł Dreger, przygotowali wiele atrakcji. Dzieci mogły korzystać z dmuchańców, rozgrywano turnieje piłki ręcznej i nożnej. Na głodnych czekało pyszne jedzenie i picie. Był też konkurs kulinarny, a wszystkich rozpaliła loteria fantowa. Uczestnicy dożynkowego spotkania zobaczyli także w akcji ratunkowej druhów z OSP Uścikowo.

W święcie plonów uczestniczyli m.in. radna powiatowa Zofia Kotecka i radny miejski Waldemar Cyranek. 

Dlaczego warto mieszkać w Uścikowie? O tym i nie tylko o tym rozmawialiśmy przy okazji dożynek z sołtysem i zarazem radnym Pawłem Dregerem. 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież