Powstanie sygnalizacja świetlna w Chludowie

W Chludowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z droga gminną w kierunku Golęczewa powstanie sygnalizacja świetlna.

W ostatnich latach wyremontowano drogę krajową nr 11 na odcinku Świerkówki – Rożnowo. Część głównej arterii łączącej północną Wielkopolskę z jej południowym krańcem znacznie poprawiła bezpieczeństwo na drodze. Nowa nawierzchnia, oświetlenie oraz chodniki i ścieżki rowerowe to duży atut wykonanych prac. Kierowcy po części narzekają na zbyt dużą ilość wysepek i sygnalizacji świetlnych, które znacząco spowalniają ruch kołowy. Niestety nie zawsze uda się zaspokoić potrzeby wszystkich stron. Bezpieczeństwo jest priorytetem.

W najbliższym czasie na drodze do Poznania powstanie kolejna sygnalizacja świetlna. Zbudowana ona zostanie na skrzyżowaniu DK11 z drogą gminną prowadzącą z Chludowa w kierunku Golęczewa. Doszło tam w przeszłości do kilku groźnych wypadków. GDDKiA ogłosiła przetarg na zamontowanie tam sygnalizatorów. Spowoduje to na pewno zwiększenie korków na drodze krajowej.

Wystosowaliśmy do poznańskiego oddziału GDDKiA zapytanie dotyczące tego skrzyżowania. Na pewno na tak ruchliwej drodze dobrym rozwiązaniem byłoby rondo. Dlaczego Dyrekcja zdecydowała się na takie rozwiązanie poinformujemy, gdy tylko otrzymamy odpowiedź.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież