Gmina Oborniki bliżej budowy mieszkań na Rudkach

Gmina Oborniki otrzymała potwierdzenie włączenia do programu Mieszkanie+.

Program rządowy Mieszkanie+ to szansa dla wielu rodzin na nowe mieszkania. Od początku o włączenie do tego programu walczyli samorządowcy z Urzędu Miejskiego w Obornikach. Dzięki temu już dziś wiadomo, że Gmina jest blisko podjęcia działań dotyczących budowy wielu mieszkań. Te mają szanse powstać przy ul. Rudki. Historyczny zarys działań przedstawił Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk

Od początku funkcjonowania programu rządowego aktywnie staramy się o pozyskanie środków na budownictwo, które stanowi bardzo ważną alternatywę dla drogich, dla wielu z nas nieosiągalnych zakupów wymarzonego mieszkania, czy to z powodu braku zdolności kredytowej, czy też wcześniejszych problemów w bankach, które uniemożliwiają realne wzięcie kredytu. Z drugiej strony zasób komunalny i socjalny od lat cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców, nie tylko na terenie naszej gminy ale w całym kraju.

Gmina zaraz po ogłoszeniu projektów wyraziła zainteresowaniem udziałem w narodowym programie.

Od początku też aktywnie trwały prace na rzecz pozyskania odpowiedniej działki, na której można by zlokalizować budownictwo mieszkaniowe, z jednej strony atrakcyjne, z drugiej dostępne dla wielu mieszkańców.

Po znalezieniu działki na terenie Obornik (Rudki) przystąpiliśmy do koniecznych prac, deklarując pełną współpracę, by skutecznie realizować program.

W efekcie otrzymaliśmy wreszcie zapewnienie, że gmina może się spodziewać włączenia nas w program.

O bieżących pracach będziemy Państwa informować jednak aktualne informacje z Krajowego Zasobu Nieruchomości pozwalają stwierdzić, że pojawiły się realne prace nad projektem dla Obornik!  

zkn pismo um oborniki

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież