fbpx

Gmina Oborniki bliżej budowy mieszkań na Rudkach

Gmina Oborniki otrzymała potwierdzenie włączenia do programu Mieszkanie+.

Program rządowy Mieszkanie+ to szansa dla wielu rodzin na nowe mieszkania. Od początku o włączenie do tego programu walczyli samorządowcy z Urzędu Miejskiego w Obornikach. Dzięki temu już dziś wiadomo, że Gmina jest blisko podjęcia działań dotyczących budowy wielu mieszkań. Te mają szanse powstać przy ul. Rudki. Historyczny zarys działań przedstawił Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk

Od początku funkcjonowania programu rządowego aktywnie staramy się o pozyskanie środków na budownictwo, które stanowi bardzo ważną alternatywę dla drogich, dla wielu z nas nieosiągalnych zakupów wymarzonego mieszkania, czy to z powodu braku zdolności kredytowej, czy też wcześniejszych problemów w bankach, które uniemożliwiają realne wzięcie kredytu. Z drugiej strony zasób komunalny i socjalny od lat cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców, nie tylko na terenie naszej gminy ale w całym kraju.

Gmina zaraz po ogłoszeniu projektów wyraziła zainteresowaniem udziałem w narodowym programie.

Od początku też aktywnie trwały prace na rzecz pozyskania odpowiedniej działki, na której można by zlokalizować budownictwo mieszkaniowe, z jednej strony atrakcyjne, z drugiej dostępne dla wielu mieszkańców.

Po znalezieniu działki na terenie Obornik (Rudki) przystąpiliśmy do koniecznych prac, deklarując pełną współpracę, by skutecznie realizować program.

W efekcie otrzymaliśmy wreszcie zapewnienie, że gmina może się spodziewać włączenia nas w program.

O bieżących pracach będziemy Państwa informować jednak aktualne informacje z Krajowego Zasobu Nieruchomości pozwalają stwierdzić, że pojawiły się realne prace nad projektem dla Obornik!  

zkn pismo um oborniki