fbpx

Nie żyje Jacek Koralewski

W dniu 26 lipca zmarł nagle Jacek Koralewski.

Jacek Koralewski to były Starosta Obornicki oraz Burmistrz Obornik. Przez wiele lat był działaczem Platformy Obywatelskiej. Do ostatnich dni pracował w Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębioroczości przy Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Za Urząd Miejski w Obornikach:

W latach 1994-1998 był Burmistrzem Miasta i Gminy Oborniki, a od 1998 do 2002 pierwszym po utworzeniu powiatu Starostą Obornickim. W czwartej kadencji samorządu, w latach 2002-2006 – był Radnym Rady Miejskiej w Obornikach, a od 2006 do 2010 Radym Powiatu Obornickiego. Aktualnie pełnił funkcję prezesa zarządu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jacek Koralewski był niezwykle zaangażowany w prace nad odbudowa struktur samorządu terytorialnego. W znaczący sposób przyczynił się do utworzenia powiatu obornickiego. Był inicjatorem podpisania umowy partnerskiej z Luchow-Dannenberg, jak również wielu innych przedsięwzięć służących lokalnej społeczności.

Był człowiekiem życzliwym, kompetentnym i odpowiedzialnym, cenionym za krzewienie idei samorządności i jej rozwój na terenie powiatu. W uznaniu zasług w 2011 roku odznaczony został Medal „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”.