Nie żyje Jacek Koralewski

W dniu 26 lipca zmarł nagle Jacek Koralewski.

Jacek Koralewski to były Starosta Obornicki oraz Burmistrz Obornik. Przez wiele lat był działaczem Platformy Obywatelskiej. Do ostatnich dni pracował w Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębioroczości przy Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Za Urząd Miejski w Obornikach:

W latach 1994-1998 był Burmistrzem Miasta i Gminy Oborniki, a od 1998 do 2002 pierwszym po utworzeniu powiatu Starostą Obornickim. W czwartej kadencji samorządu, w latach 2002-2006 – był Radnym Rady Miejskiej w Obornikach, a od 2006 do 2010 Radym Powiatu Obornickiego. Aktualnie pełnił funkcję prezesa zarządu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jacek Koralewski był niezwykle zaangażowany w prace nad odbudowa struktur samorządu terytorialnego. W znaczący sposób przyczynił się do utworzenia powiatu obornickiego. Był inicjatorem podpisania umowy partnerskiej z Luchow-Dannenberg, jak również wielu innych przedsięwzięć służących lokalnej społeczności.

Był człowiekiem życzliwym, kompetentnym i odpowiedzialnym, cenionym za krzewienie idei samorządności i jej rozwój na terenie powiatu. W uznaniu zasług w 2011 roku odznaczony został Medal „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież