Wizyta gości z powiatu Luchow-Dannenberg

Przedstawiciele DRK Luchow-Dannenberg odwiedzieli ponownie Oborniki.

W bieżącym roku 8 sierpnia minie dziesięć lat, kiedy  to na zaproszenie Zarządu Regionalnego PCK w Obornikach  z pierwszą roboczą wizytą przybyli do Obornik przedstawiciele Niemieckiego Czerwonego Krzyża z zaprzyjaźnionego powiatu Luchow-Dannenberg.

W ciągu minionej dekady kronika współpracy PCK – DRK  odnotowała wiele spotkań i transportów pomocy materiałowej dla Szpitala Powiatowego w Obornikach, Szpitala w Kowanówku, Podopiecznych PCPR i MOPS, Wspólnoty Wolontariatu Hospicyjnego w Obornikach.

W dniach 22- 24 .06 2018 przebywali w Obornikach  Sabina i Matthias Lippe z DRK Luchow- Dannenberg. Goście uczestniczyli w Uroczystej Sesji Rady Miejskiej oraz obchodach Dni Obornik. W sobotnie przedpołudnie wspólnie z wolontariuszami PCK: Urszulą Bak, Janem Molskim, Eugeniuszem Wenerskim, Adamem Malińskim przy pomocy Pracowników Szpitala w Obornikach rozładowano przywiezione dary: szafki dla pacjentów, wózki inwalidzkie i balkoniki  i oraz części zapasowe do tego sprzętu. Wizyta  delegacji DRK była okazją do wymiany doświadczeń w zakresie pracy wolontariatu czerwonokrzyskiego w obu partnerskich miastach i powiatach.

Urszula Bak – Prezes ZR PCK w Obornikach podziękowała  za kolejny transport pomocy materiałowej a Matthias Lippe zapewnił o  woli kontynuacji dalszej współpracy dziękując za serdeczne przyjęcie w Obornikach.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież